Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydawnictwa

Majowy „Mój Ogródek” na rynku od 24 kwietnia! - 23.04.2020

Możesz go mieć nie wychodząc z domu! Wystarczy zamówić bieżący numer:

  • w naszym sklepie internetowym www.dzialkowiecsklep.pl
  • dzwoniąc pod numer 22 101 34 34
  • lub pobierając aplikację mobilną na smartfon lub tablet.

W majowym „Moim Ogródku” znajdziecie praktyczne tematy dotyczące zarówno roślin ozdobnych, jak np.: co wysiać w maju, prace pielęgnacyjne na cebulowej rabacie, najlepszy dobór balkonowych roślin – tzw. hitów, warzyw – sadzimy pomidory i ogórki z rozsad, polecamy gatunki ciepłolubne – m.in. cukinię, jak i sadu – tniemy jeżyny, karczujemy stare drzewa i krzewy owocowe.

W bieżącym wydaniu polecamy artykuł Ogród leczy. Można się z niego dowiedzieć o prozdrowotnych korzyściach z przebywania na własnej działce. Jak umiejętnie odpoczywać w ogrodzie w trakcie i po pracy ogrodniczej, a także jak relaksować się własnym oddechem. Przy artykule znaleźć można kod QR prowadzący do filmu przedstawiającego znakomite ćwiczenia oddechowe.

Zachęcamy do kolekcjonowania  cyklu – Najpiękniejsze rośliny. W wydaniu majowym  „Mojego Ogródka” część trzecia – Byliny.

Jeśli przegapiłeś poprzednie części,  nic straconego! Wystarczy odwiedzić stronę sklepu działkowca www.dzialkowiecsklep.pl i je zamówić. Zamówienia można składać też telefonicznie (22 101 34 34).

Polecamy szczególnie:

Jak maj, to pachnące bzy –  Lilaki potocznie nazywane bzami, to rośliny zniewalająco  pachnące, o kwiatach w różnych barwach. Warto poznać gatunki, niskie (szczepione na podkładkach lilaka pospolitego), doskonałe na działkowe rabaty, również te mieszane – uprawowo-ozdobne.

 

Duże kwiaty starzał w 10!  – Tylko u nas! Prezentujemy pięknie kwitnące rośliny z każdej grupy  –  spośród drzew, krzewów, bylin, roślin cebulowych. Wybierz te najlepsze dla Twojej działki i zabłyśnij w tym sezonie!

Nie wychodź z domu – kup polecane gatunki z dowozem kurierskim! Oferta roślin na naszej stronie www.dzialkowiecsklep.pl

Liściowe warzywa – Takie warzywa są źródłem witamin i soli mineralnych. Sadzi się je wiosną i jesienią. Poznaj, posadź na działce i ciesz się własnymi warzywami. Idealne dla zdrowia, oszczędne dla portfela.

Owocowe IGO – Czy wśród gatunków sadowniczych występują rośliny  inwazyjne? Wydawałoby się, że to niemożliwe! A jednak są takie gatunki. Poznaj je bliżej i dowiedz się, jakie są zalecania przy ich uprawie!

Sadzimy winorośl – Soczyste winogrona z własnej działki… pycha! Skorzystaj z naszych praktycznych rad, bo maj to idealny czas na ich sadzenie. A więc do dzieła!

Jak złapać deszcz? – Susza jest w tym roku bardzo dużym problemem, również dla naszych działek. Warto więc przygotować się na umiejętne „złapanie” deszczu, jeśli w końcu się on pojawi. Dbaj o swoje warzywa, zioła i rośliny sadownicze. Naucz się zbierać i przechowywać deszczówkę!

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.