Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Rodzinne Ogródki Działkowe są oazą w czasie pandemii koronawirusa - 02.04.2020

Opustoszały ulice miast. Większość stosuje się do ograniczeń wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią koronawirusa i zostaje w domach. Ci, którzy maja taka możliwość jadą na swoje działki. W sobotę 28 marca przed ogródkami działkowymi w Rybniku zaparkowało sporo aut. - Nazwa naszych ogrodów nabiera dziś nowego znaczenia. To prawdziwy Raj, miejsce gdzie możemy bezpiecznie odpocząć, wyczyścić głowę – mówi nam jedna z rodzin wypoczywająca na swojej działce w ROD "Raj" przy ulicy Raciborskiej w Rybniku.

W związku z pandemią koronawirusa rząd wprowadził ograniczenia związane z wyjściem z domu. Nie ma jednak zakazu, by w gronie najbliższej rodziny odpoczywać na działce, przy zachowaniu środków ostrożności.

 Dla zachowania komfortu psychicznego, przy zachowaniu środków ostrożności to nawet wskazane jest by się przewietrzyć na działce mówi nam Dariusz Kralka, prezes zarządu Stowarzyszenia Ogrodowe Energetyk w Rybniku.

Przyznaje, że działkowców jest sporo, ale wszyscy zachowują zasady bezpieczeństwa. Czas na działkach spędzają najbliższe rodziny i nie kontaktują się z innymi.

 W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju odwołaliśmy natomiast zebranie walne, zwróciłem się też z apelem do działkowców o zwrócenie uwagi na przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie zasad higieny – dodaje Dariusz Kralka.

 Po pracy od razu przyjeżdżamy na działkę, trzeba gdzieś przewietrzyć głowę – dodają.

Polski Związek Działkowców w związku z wprowadzanymi kolejnymi ograniczeniami związanymi z koronawirusem, podjął decyzję o czasowych ograniczeniach w ogrodach działkowych. Na działce może przebywać wyłącznie działkowiec i jego rodzina: małżonek, rodzice, dzieci, rodzeństwo.

Nie można korzystać z terenów wspólnych ROD np. placów zabaw, siłowni plenerowych. Nie dotyczy to korzystania z alei ogrodowych w celu dotarcia do działki.

 

źródło : dziennikzachodni.pl

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio