Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Relacja z udziału w konferencji "Nowe rozwiązania w produkcji sadowniczej" - 12.03.2020

We wtorek odbyła się w Warmińsko – Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie konferencja pt. „Nowe rozwiązania w produkcji sadowniczej”, organizowana przez gospodarza wydarzenia. W ramach poszerzania wiedzy z zakresu sadownictwa, 10 instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej wzięło w niej udział. Wśród uczestników znalazł się także Prezes Okręgowego Zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie, Pan Jan Miszkiel.

W ramach konferencji instruktorzy zapoznali się z tematyką nawożenia roślin jagodowych, aktualnych problemów ochrony jabłoni, wiśni i roślin jagodowych przed szkodnikami, używania przez sadowników symbolu „Produkt Polski” na swoich produktach, aktywnego żywienia roślin sadowniczych poprzez nawozy dolistne oraz stosowania adiuwantów w sadownictwie.

Działkowcy z zainteresowaniem uczestniczyli w konferencji. Mimo iż tematyka była skierowana głównie do sadowników, wiele z uzyskanej wiedzy można również wykorzystać na terenie ogrodów działkowych, a dotyczących chociażby pozytywnej roli nawożenia roślin krzemem oraz ochrony przed szkodnikami (szczególnie nowym na jabłoniach i gruszach – tarcznikiem niszczycielem). Wraz z nowo zdobytą wiedzą, nasi instruktorzy będą doradzać jeszcze lepiej działkowcom.

Sebastian Borzymowski

Instruktor ds. ogrodniczych

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio