Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Skąd się bierze szczypiorek? - 12.03.2020

Tak właśnie pytały dzieci klas pierwszych, drugich  działkowców ROD OMEX z Głuchołaz.  Ogród ten na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 zorganizował w dniu 7 marca br. praktyczny  pokaz  sadzenia  w skrzynkach  cebulek dymki, wysiewu    nasion  pomidorów ,  rzodkiewki  jako  roślin  uprawianych  na   działkach. Pod  okiem  rodziców  i  doradztwie działkowców  z ,,OMEXU”   dzieci samodzielnie zasadziły  przygotowane cebulki i wysiały nasiona. Ta praca, która zajęła trochę czasu, jest początkiem głębszego spotkania uczniów z ogrodnictwem. Pedagodzy obiecali, często bywać w ogrodzie działkowym i wykorzystać przy realizacji programu szkolnego zdobywane przez uczniów doświadczenie.

Kolejne  spotkanie  uczniów z ogrodnictwem odbędzie się już na terenie ROD ,,OMEX” i poświęcone będzie nauce pikowania wysianych roślin. Póki co rodzice  i ich pociechy, korzystając z możliwości jakie stwarzał pokaz, zasypywały nas pytaniami na temat upraw warzyw, kwiatów, owoców.

Działka to nie tylko miejsce wypoczynku, pozyskiwania zdrowej żywności, ale i nauki. Działkowcy niemieccy wiodą w tym prym. Ale i u nas odchodzi się powoli od czystek teorii na rzecz wiązania wiedzy z umiejętnościami.

Marian Ptak
Prezes ROD “Omex” w Głuchołazach

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio