Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie z Burmistrzem Pleszewa - 26.02.2020

W pleszewskim ratuszu prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Pleszewa i Kowalewa rozmawiali z burmistrzem Pleszewa Arkadiuszem Ptakiem o funkcjonowaniu ROD- ów w przestrzeni miejskiej i formach współpracy zapewniającej dalszy rozwój pleszewskich ogrodów.

Pleszew jest dumny ze swoich ogrodów. Najstarszy 95 lat temu założył ks. prałat Kazimierz Niesiołowski i nadal on nie tylko funkcjonuje ale jest liderem pleszewskich ogródków, a prezes zarządu Jan Masztalerz jest przewodniczącym Kolegium prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w całym powiecie pleszewskim.

W spotkaniu z burmistrzem Arkadiuszem Ptakiem uczestniczyli tylko prezesi 12 pleszewskich ROD. Rozmowy dotyczyły spraw, którymi żyje miasto oraz problemów działkowiczów. Od 2 lat miasto przekazuje ROD 30 000 zł dotacji. O tym, jak pieniądze będą rozdysponowane, zadecyduje kolegium.Do końca marca zarządy ROD składają propozycje wydania pieniędzy, najczęściej na poprawienie infrastruktury. Na spotkaniu omawiano doroczny konkurs na najpiękniejszy pleszewski ROD, gdzie miasto funduje nagrody.

Małgorzata Wysocka - Balcerek ze Stowarzyszenia Kocia Łapa mówiła o dzikich kotach, rozpleniających się na działkach, przypomniała o konieczności ich sterylizacji, co miasto za pośrednictwem stowarzyszenia finansuje.

Źródło: www.rc.fm

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.