Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Przegląd mediów

Motokaretka dotrze również do ogrodów działkowych w Białymstoku - 26.02.2020

Jak podaje portal www.knyszynska.eu jeszcze w tym roku zdrowie i życie mieszkańców Białegostoku oraz odwiedzających miasto będzie ratować zespół medyczny na motocyklu. Miasto podpisało w poniedziałek umowę z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego na dofinansowanie zakupu motokaretki. W tak dużym mieście jak Białystok motocykl będzie od wiosny do jesieni docierał do miejsc, gdzie ambulans często ma utrudniony dostęp, np. na ogrody działkowe, kąpieliska, do lasu czy między duże skupiska ludzi

Projekt zakłada zakup nowoczesnego motocykla ratunkowego wraz ze sprzętem medycznym i niezbędną odzieżą dla pięciu ratowników medycznych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Wyposażenie motokaretki – poza brakiem noszy – nie będzie różniło się od wyposażenia karetki podstawowej. Motocykl zostanie wyposażony w specjalne kufry, w których będzie mieścił się sprzęt. Zostanie tam zamontowana instalacja świetlno-dźwiękowa, a ratownicy otrzymają komplety niezbędnej odzieży – kurtki, buty, kaski, rękawice, spodnie.

– Będzie to pierwszy motocyklowy zespół ratownictwa medycznego w Białymstoku. Ratownicy na motocyklach obecnie działają w zaledwie kilku miastach Polski – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Nowoczesna motokaretka będzie wsparciem dla zespołów, które jeżdżą ambulansami. Pozwoli szybko dotrzeć tam, gdzie dojazd jest często utrudniony - dodał.

W tak dużym mieście jak Białystok motocykl będzie od wiosny do jesieni docierał do miejsc, gdzie ambulans często ma utrudniony dostęp, np. na ogródki działkowe, kąpieliska, do lasu czy między duże skupiska ludzi. Koszty eksploatacji motokaretki będą niższe, niż ambulansu.

Miasto przekazało Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego dotację na zakup motocykla wraz z wyposażeniem i odzieżą w wysokości 105 tys. zł. Zakup ma nastąpić jeszcze w tym roku w ramach realizacji jednego z projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2020. Głosowało na niego 2 578 osób.

Źródło: www.knyszynska.eu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio