Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Szkoleniowy pokaz cięcia drzew owocowych w ROD "Pratulińska" w Warszawie - 25.02.2020

22 lutego br. na terenie ROD „Pratulińska”odbyły się zajęcia szkoleniowe, poświęcone zasadom cięcia  drzew i  krzewów owocowych. Szkolenie, które spotkało się z dużym zainteresowaniem przeprowadził specjalista sadownik, kierownik Pola Doświadczalnego SGGW, pan Romuald Dziuban.

 

Mimo nie najlepszej aury, zajęcia zachęciły ponad 40 osób – działkowców i okolicznych mieszkańców. Prowadzący w bardzo przystępny sposób przedstawił zasady prowadzenia drzew owocowych, a także sadzenia młodego drzewka.

Mówiono przede wszystkim o właściwym prowadzeniu drzew, tak by miały one zapewniony dostęp światła i by nie osiągały zbyt dużych rozmiarów. Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem obserwowali prezentowane przez specjalistę zasady cięcia różnych gatunków drzew owocowych oraz zadawali wiele pytań i opowiadali o swoich kłopotach z cięciem drzew.

Dzięki zajęciom w takiej formie można wiele się nauczyć, ale także porozmawiać, zapytać, rozwiać wątpliwości – to bardzo doceniana przez działkowców zaleta pokazów.  Cieszy także dobra frekwencja, co możliwie było także dzięki przychylności i pomocy organizacyjnej zarządu ROD „Pratulińska”

 

MA

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio