Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy na Targach Gardenia 2020 - 19.02.2020

Na tegorocznych, 14. Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, odbywających się 13 – 15 lutego 2020 r., nie mogło zabraknąć miłośników roślin i ogrodów, jakimi są bez wątpienia działkowcy. W połowie lutego branża ogrodnicza już przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu.

Targi Gardenia skupiają cały „przemysł” ogrodniczy - producentów roślin, nawozów, podłoży, ale również placów zabaw, małej architektury ogrodowej, sprzętu ogrodniczego i wszystkiego co potrzebne na działce i w ogrodzie. W tym roku na Targach swoje produkty i usługi prezentowało 400 wystawców. Wśród nich był Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu, na którego stoisku każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się o funkcjonowaniu ogrodów działkowych, a także porozmawiać o uprawie roślin na działce.

W ramach Areny Krajobrazu odwiedzający Targi mogli wziąć udział w warsztatach ogrodniczych prowadzonych przez szkółkarzy oraz przedstawicieli Arboretum Bolestraszyce, a także prelekcjach dotyczących zieleni miejskiej. W czasie trwania Gardenii odbywał się kiermasz roślin, na którym można było nabyć rośliny bezpośrednio od producentów, uzyskując jednocześnie pełną informację i ich uprawie. Jak podczas  każdej edycji, tak i w tym roku, na Gardenii każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Magdalena Klessa-Kiec

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio