Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Władysław Kosiniak-Kamysz o ogrodach działkowych - 10.02.2020

Parlamentarzyści Wielkopolscy  poseł na Sejm RP  Krzysztof Paszyk i senator RP Jan Filip Libicki zaprosili 7 lutego br. na spotkanie noworoczne w Obornikach przedstawicieli władz samorządowych regionu, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, w tym działkowców z okręgów w Pile i Poznaniu. Gościem specjalnym spotkania był kandydat na Prezydenta RP Władysław Kosiniak – Kamysz. Z zaproszenia skorzystała liczna grupa działkowców z wiceprezesem PZD Zdzisławem Śliwą i przewodniczącą Krajowej Komisji Rewizyjnej Marią Fojt na czele.

Podczas spotkania gospodarze dziękowali przybyłym na spotkanie za poparcie ich kandydatur w wyborach parlamentarnych i omówili efekty ich dotychczasowego działania dla mieszkańców regionu. Z ust posła Paszyka padły ciepłe słowa skierowane do działkowców potwierdzające jego wolę wspierania naszej organizacji na wszystkich polach, gdzie potrzebna jest interwencja parlamentarzystów. Mieliśmy też okazje, by zarówno posłowi Paszykowi jak i senatorowi Libickiemu przekazać stanowisko większości działkowców w sprawie prac nad zmianą ustawy prawo budowlane postulując, by nie dopuszczono do zniszczenia ogrodów przez legalizację samowoli budowlanych i przekształcanie ogrodów w osiedla mieszkaniowe.

Z sympatią do działkowców zwrócił się także w swoim wystąpieniu prezes PSL i kandydat na Prezydenta RP Władysław Kosiniak – Kamysz. Prezentując swój program wyborczy zapewnił, że będzie dbał, by ogrody działkowe miały stałe i pewne miejsce w krajobrazie miast i nie będzie jego zgody, by na terenach ogrodów powstawały wieżowce. Kierowana przez niego partia będzie nadal broniła interesów działkowców i wspierała ruch ogrodnictwa działkowego. Te słowa przyjęte zostały burzą oklasków działkowców oraz innych osób rozumiejących ideę ogrodnictwa działkowego.

Odniesienia do działkowców padały także w wystąpieniach innych samorządowców oraz w kuluarowych rozmowach prowadzonych po zakończeniu oficjalnej części spotkania. Cieszyć może, że jesteśmy doceniani w środowisku i dostrzegane są efekty naszej pracy.

dr Zdzisław Śliwa
Prezes Okręgu w Poznaniu

 zdjęcia: Wielkopolskamagazyn.pl

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.