Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Protest Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Świnoujściu przeciw proponowanej nowelizacji Prawa budowlanego - 06.02.2020

Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Świnoujściu w imieniu dziesięciu ROD, które znajdują się na terenie miasta Świnoujście, wyraża protest przeciw proponowanej nowelizacji prawa budowlanego. Ogrody działkowe są dobrem społecznym i służą licznej rzeszy społeczności lokalnej do wypoczynku i rekreacji. Nie możemy się zgodzić na to, ażeby nieliczna grupa działkowców, którzy świadomie łamią prawo, zabudowali nasze ogrody obiektami budowlanymi wg swoich potrzeb.

W projekcie nowelizacji prawa budowlanego toczące się prace mają na celu m.in. wprowadzić uproszczoną formę legalizacji samowoli  budowlanych, co za tym idzie legalizacji ponad normatywnych altan w ROD a potem zamieszkiwania za pół darmo w tych altanach - pałacach. Nie chcemy, ażeby nasze piękne ogrody oazy ciszy i wypoczynku zamieniły się w osiedla mieszkaniowe.

Zwracamy się do naszych parlamentarzystów, ażeby wnikliwie przeanalizowali nasze apele i zapobiegli skutkom, jakie mogła by wywołać zmiana przepisów.

Przewodnicząca

Kolegium Prezesów

Rodzinnych Ogrodów Działkowych

w Świnoujściu

Teresa Napiórkowska

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio