Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie przedstawicieli Okręgu Toruńsko - Włocławskiego PZDz posłem na sejm RP Arkadiuszem Myrchą - 04.02.2020

W dniu 28 stycznia 2020 roku w biurze poselskim przy ul. Mostowej odbyło się spotkanie zainicjowane przez Prezesa Okręgu Toruńsko – Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców – Piotra Gadzikowskiego z posłem na sejm RP z ramienia Platformy Obywatelskiej - Arkadiuszem Myrchą. W rozmowach uczestniczyła również Wiceprezes Okręgu Teresa Podlas – Kozłowska.

Celem spotkania było przedstawienie posłowi negatywnych konsekwencji, jakie mogą wynikać z wprowadzenia nowelizacji ustawy prawo budowlane w niezmienionej formie, która została zaprezentowana w przedmiotowym projekcie, a także propozycji zmian do projektu ustawy o zmianie ustawy prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw wraz z prośbą o poparcie koncepcji Polskiego Związku Działkowców w sejmie.

Poseł Myrcha wykazał zrozumienie aprobatę wobec propozycji przedstawionej przez Prezesa Okręgu w postaci ujęcia w przedmiotowym projekcie wyłączenia samowoli budowlanych zlokalizowanych na terenie rodzinnych ogrodów działkowych i zapewnił swoje pełne poparcie w powyższej kwestii.

Sporządziła: Oliwia Ciechomska

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio