Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

W służbie działkowców - 21.01.2020

W związku z licznymi włamaniami do których dochodzi na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych, Komenda Miejska Policji w Sosnowcu wraz z  działkowcami ROD im. R. Traugutta , ROD Metalowiec , ROD Dańdówka i ROD Bór zorganizowała patrole obywatelskie na terenach działek i terenów przyległych.  Warto nadmienić, że jest to kontynuacja działań realizowanych już w przeszłości ze względu na korzyści  z nich płynące. O kontynuacji pomysłu zdecydowano po licznych spotkaniach  dzielnicowych z Działkowcami. Do nocnych patroli włączyła się również Straż Miejska, która wraz z członkami ROD patroluje tereny wyżej wymienionych  ogrodów.

Przestępstwa na użytkownikach ogrodów nie są może zbyt duże jednakże koszty ich naprawy już znaczące. Wartość zrabowanych przedmiotów może nie jest znacząca ale dotkliwa dla samych działkowców.

Nocne patrole mają na celu odstraszyć potencjalnego złodzieja  pokazując, że nawet nocą dany obiekt jest pod stałym nadzorem służb.  Działania te mają również na celu pomoc osobom bezdomnym w uzyskaniu schronienia i pomocy w odpowiednich instytucjach działających na terenie miasta.

Jest to bardzo cenna inicjatywa godna uznania Związku, a także zastosowania w innych miastach . Zalecamy i Zachęcamy.

 A.O.

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio