Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Środowe telefoniczne dyżury prawne - 10.01.2020

W dniu 8 stycznia br. odbył się pierwszy środowy telefoniczny dyżur prawny w jednostce krajowej. Zgodnie z zapowiedzią, porad prawnych udzielali prawnicy z Okręgu PZD Świętokrzyskiego.

Na dyżurze telefonicznym członkowie zarządów ROD oraz działkowcy z Okręgu Mazowieckiego, Śląskiego, Małopolskiego, w Szczecinie, we Wrocławiu, Warmińsko-Mazurskiego oraz Sudeckiego zadawali pytania w zakresie takich zagadnień jak m.in.:

  • zasady zwoływania walnych zebrań w ROD,
  • organizacja w ROD konferencji delegatów,
  • wycena majątku na działce po wypowiedzeniu umowy dzierżawy działkowej,
  • przenoszenie prawa do działki  na wnuka i opłaty z tym związane,
  • dotacje dla ROD z jednostek wyższych PZD,
  • dostęp do danych osobowych w ROD,
  • zwolnienie z opłat ogrodowych.

Powyższe wskazuje, że zwiększenie liczy dni i godzin telefonicznych dyżurów prawnych w jednostce krajowej PZD spotkało się z dużym zainteresowaniem członków organów ROD i środowiska działkowców i było potrzebne.

Dzięki dodatkowemu dyżurowi prawnemu, ww. osoby mogły niemal „od ręki” uzyskać odpowiedź w zakresie interpretacji przepisów ustawy o ROD, statutu PZD oraz regulaminu ROD, wyjaśnić wątpliwości i uzyskać wsparcie w rozwiązaniu konkretnych problemów związanych z prowadzeniem ROD lub użytkowaniem działki.

Telefoniczne dyżury prawne będą więc kontynuowane w każdą środę. Najbliższy dyżur prawny odbędzie się 15 stycznia 2020 r. w godz. 10:00-13:00 i będzie obsługiwany przez radców prawnych współpracujących z Okręgiem PZD w Bydgoszczy, pod numerem telefonu: (22) 101-34-54.

Niezależnie od tego będą kontynuowane piątkowe telefoniczne dyżury prawne. Najbliższy odbędzie się już dziś (10 stycznia 2020 r.) w godzinach 10:00-15:00 i będzie obsługiwany przez prawników z Biura Prawnego PZD, pod numerem telefonu: (22) 101-34-54.

 Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z tej nieodpłatnej pomocy prawnej!

 

MAP

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.