Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Protesty nie pomogły - działki znikną - 23.12.2019

Nie pomogły protesty i liczne uwagi składane do uchwały. Radni z Wałbrzycha przyjęli nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic Piasta i Ratuszowej, na którym w miejscu obecnych działek znajduje się droga i tereny pod zabudowę mieszkaniową.

Ta sprawa wzbudzała bardzo silne emocje wśród mieszkańców tej części Białego Kamienia już od kilku tygodni. Dowiedzieli się, że według nowych planów urbanistycznych w miejscu, gdzie pielęgnują swoje ogródki działkowe wpisane są tereny mieszkalne oraz droga asfaltowa. Mieszkańcy oprotestowali projekt uchwały i złożyli do niej wiele uwag (między innymi aby poprowadzić drogę gdzieś indziej)  ale urzędnicy i radni odrzucili ich postulaty.

 – Zarówno ulica Ratuszowa jak i Piasta są zbyt wąskie aby dać szansę na rozwój tej części Białego Kamienia. Skoro w Studium Uwarunkowań Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego przyjęliśmy, że w tym miejscu ma się rozwijać budownictwo mieszkaniowe a skutkiem tego jest rozwój układu komunikacyjnego. Zdaję sobie sprawę, że mieszkańcy chcieliby aby realizować te drogi gdzieś indziej. To najczęstszy przypadek, kiedy w mieście proponuje się nowy układ drogowy. Mieszkańcy chcą aby sytuacja na drogach się poprawiała ale najlepiej aby realizowano je gdzieś indziej ale jeśli ma się poprawiać w tym miejscu to droga musi być w sąsiedztwie obszarów, które ma obsługiwać – tłumaczy urbanista miejski Robert Szymala.

Materiał pochodzi: https://www.walbrzych24.com/artykul/24068/protesty-nie-pomogly-dzialki-znikna

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio