Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wigilijne spotkanie działkowców z Opola u Marszałka Andrzeja Buły - 23.12.2019

W czwartek, 19 grudnia aktywiści opolscy PZD – członkowie Okręgowej Rady i  Okręgowej Komisji Rewizyjnej – spotkali się na wieczerzy wigilijnej u Marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły. Goście przybyli w komplecie z prezesem Opolskiej Rady Bartłomiejem Kozerą oraz przewodniczącym OKR Romanem Żurkowskim na czele.

Przybyłych powitała dyrektor Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego Barbara Kamińska, która omówiła dotychczasową współpracę obu partnerów. Marszałek Buła serdecznie powitał liderów ruchu działkowego Opolszczyzny. Stwierdził, że jako gospodarz województwa wysoko ocenia działkowców, ich inicjatywy, wkład w życie Opolszczyzny. Wyraził nadzieję, że naturalna tendencja by scedować aktywność na liderów jest wśród działkowców przełamana, widział bowiem w Głuchołazach, na Okręgowych Dniach Działkowca, zaangażowanie wszystkich. Wyraził nadzieję na korzystną współpracę w przyszłości.  

Bartłomiej Kozera mówił o polach współpracy obu partnerów, o konieczności ochrony środowiska naturalnego, co jest elementem troski o zdrowie. Mówił również o potrzebie dofinansowania ogrodów, które same często nie dają sobie rady. A także o tym, czym ruch działkowy może wzbogacić życie społeczne Opolszczyzny – chodzi o wkład działkowców w kapitał społeczny i kulturowy regionu.

W swoim wystąpieniu marszałek potwierdził konieczność doposażenia finansowego działkowców. Ustalono również, że konieczne jest kolejne spotkanie, tym razem programowe, dotyczące współpracy na rok 2020.

Spotkanie zakończyło się uroczystą kolacją, podczas której wszyscy złozyli sobie świąteczne życzenia.

TO


fot. https://pixabay.com/pl/

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio