Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy z Grudziądza na festynie charytatywnym - 17.12.2019

W niedzielne popołudnie mieszkańcy Grudziądza, zaproszeni zostali na niezwykłe wydarzenie, które jest kontynuacją pięknej inicjatywy „Koncertu Charytatywnego z nadzieją dla Małgosi”. Małgosia – działkowiec z ROD "22 Lipca" i nasza koleżanka choruje na złośliwy nowotwór. Grudniowy koncert to kolejna charytatywna impreza, podczas której można było dorzucić swoją cegiełkę na leczenie Małgosi.

Koncert rozpoczął się o godzinie 16.00, licznie zgromadzonych powitali organizatorzy i zaprosili do wspólnego spędzenia czasu, przy pięknych melodiach wykonywanych przez zespół Sweet Accordeon oraz Antymon. Magiczny koncert połączony z jarmarkiem bożonarodzeniowym przeplatany był licytacjami przedmiotów, również tych wykonanych przez działkowców oraz poetyckimi tekstami lokalnych artystów.

 

Polski Związek Działkowców reprezentowany był przez Przewodniczących Kolegium Prezesów Grudziądz Północ i Południe, którzy wspólnie z działkowcami skupionymi w Klubie Działkowym „Zielony Zakątek”, prezentowali piękne świąteczne prace rękodzielnicze oraz rozdawali broszury i wydawnictwa wydawane przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców.  Na naszym zielono-żółtym stoisku można było podziwiać przedmioty zdobione metodą decupage, choinki, bombki – wykonane różnymi technikami, skosztować domowych babeczek. Stoisko było bardzo chętnie i licznie odwiedzane, a pozytywna energia goszczących u nas osób zostanie z nami na długo. Po raz kolejny udowodniliśmy, że idea przyświecająca Polskiemu Związkowi Działkowców, jest tożsama z ideą niesienia pomocy, integracji oraz otwierania się na inne horyzonty życia społecznego.  Było to niezapomniane popołudnie, a spotkanie pokazało nowy element wizerunku ogrodów działkowych i naszych działkowców.

 

Opracowanie: Małgorzata Jasińska, OR

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio