Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Świąteczne spotkanie grudziądzkich zarządów ROD - 12.12.2019

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, składania sobie życzeń. Jak co roku, grudziądzcy prezesi wraz z członkami zarządu uczestniczyli w świątecznym spotkaniu. W dniu 6 grudnia punktualnie o godzinie 17:00, w Zajeździe „Pod Kasztanem” w Grudziądzu, podsumowano kończący się 2019 rok.

 Na zaproszenie przewodniczących Kolegium Prezesów Grudziądz Północ-Południe, przybył prezes Okręgu Piotr Gadzikowski oraz przedstawiciel Prezydenta Miasta Grudziądza Macieja Glamowskiego – Michał Czepek, radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, wiceprzewodniczący Komisji Współpracy Międzynarodowej i Promocji Województwa.

Po uroczystym powitaniu uczestników, minutą ciszy uczciliśmy zmarłego tragicznie Janusza Dzięcioła – radnego Rady Miejskiej Grudziądza w latach 2002-2006, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Grudziądza w latach 2006-2007, posła na Sejm VI i VII Kadencji, ale przede wszystkim przyjaciela działkowców, człowieka, który wielokrotnie pomagał nam w rozwiązywaniu napotkanych problemów.

Zaproszony na spotkanie poseł na Sejm RP pan Tomasz Szymański ze względu na wcześniejsze zaplanowane obowiązki poselskie, nie mógł uczestniczyć w naszym spotkaniu. Przesłał na ręce Przewodniczących Kolegium, najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne.  Życząc wszystkim działkowcom, współpracownikom i przyjaciołom oraz sympatykom ogrodów działkowych ich rodzinom i bliskim wszelkiej pomyślności, spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych z bliskimi w ciepłej rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym 2020 Roku.

                              

Następnie w kilku słowach przewodnicząca Kolegium Prezesów Grudziądz Północ – Małgorzata Jasińska, podsumowała bardzo trudny i pracowity rok.

„Dziś spotykamy się, aby podsumować bardzo trudny i pracowity rok. Kampania sprawozdawczo-wyborcza na wszystkich szczeblach naszej organizacji, upalne wręcz afrykańskie lato, nie dawało wytchnienia działkowcom, roślinom. Ale my zjednoczeni, w silnej organizacji, ciągle idziemy do przodu, mimo niedogodności. Koleżanki i Koledzy – Drodzy działkowcy, czego życzyć nam na te święta i nadchodzący nowy rok?  Życzę Wam, by te święta były nie tylko czasem pokoju, dostrzeżenia obecności drugiego człowieka. Życzę Wam, by to co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, dodało Wam odwagi, byście stali się odważnymi ludźmi. Na przekór wszystkiemu. Na przekór wszechogarniającej beznadziei. Byście nie ulegali apatii i zniechęceniu, tak powszechnym dziś uczuciom. Historia bowiem uczy, że garstka osób jest w stanie przebić się przez żelazną kurtynę bierności i bylejakości. Musi tylko wykazać odpowiednią determinację. Dziękujemy Wam za Waszą aktywność, zwłaszcza tą, która mobilizuje nas do działań dla dobra ogrodów. Pamiętajcie proszę, że Stowarzyszenie Ogrodowe pod egidą Polskiego Związku Działkowców to szczególnego rodzaju WSPÓLNOTA. Oparty na solidnych wartościach Związek, krzewiący ideę działkową już ponad 120 lat, to gwarancja naszego istnienia” ­ – mówiła podczas spotkania Małgorzata Jasińska.

Podtrzymując piękną polską tradycję, głos zabrali goście, którzy uraczyli obecnych miłymi świątecznymi życzeniami.

Nową inicjatywą przewodniczących kolegium, jest nagrodzenie ogrodów, które obchodziły swoje jubileusze.  W tym roku świętowano:  120-lecie ROD ”Agromet Unia”, 40-lecie ROD „Budowlaniec”, „Sarniak”, „Elektrochem” oraz 30-lecie ROD „Olszynka”.

Spotkanie przebiegało w miłej,  rodzinnej atmosferze. A jako, że było to spotkanie świąteczne nie mogło zabraknąć Mikołaja, który uczestnikom spotkania podarował słodkie upominki. Natomiast kalendarze na 2020 rok podarował zebranym Okręgowy Zarząd Toruńsko-Włocławski PZD.

Małgorzata Jasińska, przewodnicząca Kolegium „Grudziądz Północ”

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio