Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Szkolenie SSI Okręgu Opolskiego PZD - 10.12.2019

W dniach 6-7 grudnia 2019 r. Okręg Opolski Polskiego Związku Działkowców w Opolu zorganizował szkolenie fachowe Społecznej Służby Instruktorskiej, które odbyło się w ośrodku wypoczynkowo-szkoleniowym „Zielony” na Turawie.

W ramach dwudniowego szkolenia licznie przybyli Okręgowi Instruktorzy SSI zdobywali wiedzę z zakresu: wdrażania Otwartego Programu Oświatowego PZD, Fitoterapii i leków roślinnych, naturalnych kosmetyków, Hortiterapii, zasad urządzania rabat, przepisów dotyczących stosowania środków ochrony roślin oraz prawa w PZD. Wykłady prowadziły dr inż. Marta Czaplicka-Pędzich, dr inż. Ewelina Gudarowska oraz prof. Regina Dębicz – wykładowczynie, na co dzień pracujące ze studentami na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, które w ramach wykładu podzieliły się z uczestnikami szkolenia swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem praktycznym. Z kolei Andrzej Zugaj z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu przedstawił przepisy i środki ochrony roślin dopuszczone do stosowania na terenach ROD.

O głębokim zainteresowaniu omawianymi tematami najlepiej świadczyły liczne pytania oraz długie dyskusje, jakie prowadzono w trakcie wykładów. Uczestnicy szkolenia zapewnili, że nowo zdobyta wiedza będzie dalej przekazywana w opolskich rodzinnych ogrodach działkowych, co pomoże sprawić, że nasze ogrody będą jeszcze piękniejsze, a działkowcy zdrowsi.

 Tomasz Ośródka, inspektor ds. organizacyjno-prawnych, OZ PZD w Opolu

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.