Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z Poznania będą mieli nowy ogród - 10.12.2019

Właśnie ogłoszono przetarg na budowę nowych Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Poznaniu.  Na oferty Poznańskie Inwestycje Miejskie czekają do 20 grudnia. Do nowego kompleksu, który powstanie na Głuszynie, przy ulicy Przy Lotnisku przenieść się mają działkowcy z likwidowanego ROD Zjednoczeni zlokalizowanego na Smochowicach.

Na razie przyszły obszar nowych ogrodów to dziki teren, porośnięty tylko trawą. Jednak docelowo ma się na nim znaleźć 75 działek o powierzchni od 300 do 500 metrów kwadratowych. A cały kompleks ogrodowy ma być znacznie większy  i obejmować będzie 46 tysięcy metrów kwadratowych. Miasto zadba nie tylko o działki, ale także o odpowiednią infrastrukturę w ogrodzie. Do dyspozycji działkowców będzie Dom działkowca, plac zabaw, ławki oraz parking.

 Jak podkreśla Zdzisław Śliwa, prezes Okręgu PZD w Poznaniu, decyzja miasta o likwidacji ROD Zjednoczeni zapadła już dawno. Działkowcy o tym wiedzieli i zgodzili się z nią. Miasto zadbało jednak o teren, na którym urządzi nowy ogród i niezbędną infrastrukturę.  Działkowcy otrzymają również odszkodowanie za poniesione nakłady.

Źródło: https://gloswielkopolski.pl/

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.