Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD "Gajówka" pomaga dzieciom z Domu Dziecka - 03.12.2019

W dniu 27 listopada delegacja Zarządu ROD "Gajówka" w Wodzisławiu Śląskim na czele z jego prezesem Januszem Jelonek udała się z prezentami do Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach. Działkowcy ROD "Gajówka" nie pierwszy raz pomagają potrzebującym. To już kolejna inicjatywa wsparcia potrzebujących.

                            

Z dobrowolnych składek działkowców, z których uzbierała się jeszcze wyższa kwota niż w roku ubiegłym, zakupiono artykuły żywnościowe, higieniczne i słodycze. Dom Dziecka w Gorzyczkach usytuowany jest w pięknym parku z bogatym zapleczem do zabaw. Jest placówką samorządu powiatowego, który realizuje zadania z zakresu pomocy społecznej oraz opiekuńczo-wychowawczej. W placówce przebywa ok. 50 dzieci w wieku 10-18 lat. Jak większość tego typu placówek boryka się ona również z problemami finansowymi.

„Dzięki sponsorom, ,,ludziom dobrego serca'' jesteśmy placówką wyróżniającą w woj. śląskim. Doceniam Waszą inicjatywę i jestem pełen podziwu. Jako były działkowiec żorskich ogrodów dziękuję za wsparcie” – powiedział Adam Grześkiewicz, dyrektor Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gorzyczkach.

                                           

Podczas wizyty w Domu Dziecka prezes zarządu zaprosił dzieci na imprezy w ogrodzie, które będą organizowane w 2020 roku. Zaproszenie zostało przyjęte.

Zarząd ogrodu dziękuje działkowcom za ich dobre serca.

opracował: Zarząd ROD

 

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio