Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy zakończyli „Zielony Poznań” - 02.12.2019

Po raz XXVI poznańscy działkowcy wzięli udział w konkursie „Zielony Poznań” organizowanym przez Miasto Poznań i jak co roku stanowili największą grupę uczestników konkursu – w tegorocznej edycji wzięło udział 2627 użytkowników działek z 41 ROD.

Listopad to tradycyjnie już czas uroczystego zakończenia konkursu. Oficjalnie zakończenie całego „Zielonego Poznania” miało miejsce 7 listopada 2019 r. na terenie Targów Poznańskich, uroczyste zakończenie w Rodzinnych Ogrodach Działkowych odbyło się 27 listopada br. w sali szkoleniowej biura OZ PZD. Na uroczystość zaproszenie przyjęli Joanna Jajus – dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UM Poznania, Gerard Hajgelman – zastępca Dyrektora Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UM Poznania oraz Marek Stachowiak - były Zastępca Dyrektora Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UM Poznania. Na uroczyste zakończenie konkursu przybyli przedstawiciele zarządów ROD organizujący i prowadzący konkurs w ogrodach, laureaci wytypowani do etapu miejskiego konkursu oraz członkowie komisji konkursowej OZ.

                            

Podczas uroczystości wiele ciepłych słów w stronę działkowców skierowała Joanna Jajus – dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UM Poznania, która podkreśliła znaczenie skali konkursu i liczby jego uczestników, co było jednym z argumentów, jakie Miasto Poznań użyło we wniosku o uznanie Poznania Zieloną Stolicą Europy w 2022 roku. Pani dyrektor przekazała również, że w Poznaniu będą zakładane pasieki miejskie, a na terenie całego miasta, w tym również ROD, będą umieszczane budki dla owadów miododajnych. Także Zdzisław Śliwa – prezesa OZ PZD w swoim wystąpieniu podkreślił liczebną siłę jaką stanowią działkowcy uczestniczący w konkursie „Zielony Poznań”. Zaznaczył wsparcie i dobra współpracę z Poznaniem na polach działalności działkowców.

Zakończenie konkursu to moment uhonorowania laureatów i osób, które czynnie angażują się w organizację konkursu. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody w postaci książek ogrodniczych, nasion kwiatów i nawozów. Uroczystość uzupełniona była muzycznymi akcentami – piosenką „Zielony Poznań” w wykonaniu Klubu Szyderców Bis i Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach”.

                           

Magdalena Klessa-Kiec

 

 

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.