Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Piknik w ROD „Krokus” w Wysokiej - 20.11.2019

W dniu 15 listopada 2019 r. w ROD „Krokus” w Wysokiej odbył się Piknik ekologiczny. Na wydarzenie przybyli działkowcy, goście z Okręgowego Zarządu PZD w Pile oraz burmistrz Wysoka – Artur Kłysz. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Piknik odbywał się pod hasłem „Pamiętajmy, ekologia to nie modny trend ale rzeczywista oszczędność na każdym poziomie naszego życia”.

                           

Organizatorzy przygotowali namioty, stoły, ławki oraz ekologiczne dekoracje, dzięki którym działkowcy mogli zobaczyć „drugie życie” różnych opakowań. Były też konkursy, zgadywanki i testy z dziedziny ekologii. Prezes ogrodu wygłosił prelekcję o ekologii i jej roli w ogrodach.

Wszyscy doskonale się bawili odgadując prawidłowe rozwiązania. Jednak konkursy i testy rozwiązywały głównie dzieci, by jak najwięcej dowiedzieć się o ekologii i jej roli w codziennym życiu.
Rozlosowano nagrody w postaci sprzętów ogrodniczych oraz książek o tematyce ekologicznej. Wszyscy zajadali się różnymi smakołykami przygotowanymi ze zdrowej żywności. Główną nagrodą dla ogrodu był zakup dużego grilla ogrodowego.

BG

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.