Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wieczór Pieśni Patriotycznych w Grudziądzu - 15.11.2019

Środowy wieczór 13 listopada 2019 roku upłynął na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych i piosenek żołnierskich przez członkinie Klubu Działkowego „Zielony Zakątek” oraz przybyłych działkowców. To pierwsza taka inicjatywa skierowana do działkowców oraz mieszkańców Grudziądza, aczkolwiek możliwym jest, że ten zwyczaj wpisze się w kalendarz listopadowych spotkań, który na pewno posłuży temu, by pamięć o naszych bohaterach nie uległa zapomnieniu.
                           

Sala audiowizualna Ośrodka Finansowo-Księgowego, przybrała odświętny wystrój, barwy narodowe Rzeczpospolitej, które przeplatały się z kolorami równie bliskimi sercom działkowców. Spotkanie wypełniły znane pieśni patriotyczne, które nierozłącznie kojarzą się z walką o odzyskanie niepodległości oraz piosenki, które towarzyszyły żołnierzom podczas walki.

Odśpiewane zostały między innymi pieśni, takie jak „O mój rozmarynie", "Wojenko, wojenko", "Przybyli ułani", czy „Czerwone maki”. Wszyscy przybyli śpiewali głośno i donośnie z uśmiechem na ustach. Wykonane pieśni dają pozytywny impuls do dalszych działań. Wspólne śpiewanie przyczyniło się do umocnienia w działkowcach i przybyłych mieszkańcach patriotyzmu, a także dołożyło cegiełkę do ich zjednoczenia.

Johan Wolfgang von Goethe powiedział: „Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serce mają, źli ludzie wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają”

 W połowie grudnia zaplanowane jest wspólne kolędowanie, na które również zaproszeni będą nie tylko działkowcy, ale również mieszkańcy Grudziądza.

Opracowanie: Małgorzata Jasińska

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.