Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Szkolenie dla ogrodowych Komisji Rewizyjnych z rejonu Grudziądza - 15.11.2019

Dnia 13 listopada bieżącego roku w świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kąpiele Słoneczne” w Grudziądzu odbyło się spotkanie szkoleniowe dla ogrodowych Komisji Rewizyjnych. Na zaproszenie Janusza Pączkowskiego  przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Okręgu Toruńsko-Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców, licznie przybyli przewodniczący Ogrodowych Komisji Rewizyjnych.

W trakcie spotkania Janusz Pączkowski omówił najważniejsze kwestie dotyczące zakresu oraz zadań, jakie komisje winny spełniać w ogrodzie. Komisja Rewizyjna powołana jest do sprawowania kontroli nad działalnością statutową oraz gospodarką finansową  stowarzyszenia ogrodowego. Rolą komisji rewizyjnej jest nie tylko kontrola, ale także wsparcie zarządu w jego pracy na rzecz ogrodu i działkowców, w związku z czym komisje rewizyjne powinny pełnić w ogrodzie głos doradczy, niosący wsparcie w rozwiązaniu napotkanych problemów.

Współprowadząca szkolenie główna księgowa Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD  Maria Dąbrowska, przedstawiła najczęściej ujawniane błędy podczas kontroli działalności finansowej danych jednostek. 

Szkolenie pogłębiło merytoryczną wiedzę uczestników pozwalającą poruszać się w przepisach obowiązującego prawa w Polskim Związku Działkowców, dotyczącego przeprowadzania kontroli w ogrodach oraz wskazało sposoby unikania konfliktów, które zdarzają się między Komisją Rewizyjną a Zarządami ROD.

Przy okazji spotkania przewodniczący ogrodowych komisji rewizyjnych mogli skorzystać z wiedzy prowadzących szkolenie i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Opracowała: mgr Małgorzata Jasińska – Kierownik OFK Grudziądz

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.