Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

„Przyjaciele ogrodu” z wizytą w ROD "Zalesie" w Dolaszewie - 13.11.2019

W mglisty wtorek, 22 października 2019 r. wychowawczynie klas 1c i 3c ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile zorganizowały wycieczkę na działki "ZALESIE” w Dolaszewie. Wizyta odbyła się w ramach planu rocznej współpracy "Przyjaciele ogrodu", a spotkanie nosiło tytuł "Jesienne dary ogrodu”.

                                   

Wyjście połączone było z przedstawieniem historii ROD "Zalesie”. Dzieci doskonaliły umiejętność uważnego słuchania. Rozwijały zainteresowania jesienną przyrodą i wrażliwości na jej piękno. Jesteśmy przekonane, że wiadomości o jesieni i darach jakie nam oferuje zostały utrwalone.

Uczniowie rozpoznawali i nazywali warzywa i owoce. Zapoznali się z pracą ogrodnika oraz poznali narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie. Sami ochoczo grabili liście, zrywali malinki
i jabłka prosto z drzewa. Razem z panem Mariuszem dokarmiali ptaki zimujące w Polsce. Najmłodsi dzielili się własnymi doświadczeniami i przeżyciami. Był też czas na radosną integrację na placu zabaw.

 

 

 

                                  

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Na dzieci czekała gorąca herbatka i słodki poczęstunek. Na koniec uczniowie pięknie podziękowali pani prezes Iwonie Krzaczkowskiej i panu Mariuszowi Lewandowskiemu zapraszając chętnych działkowców na kolejne spotkanie w szkole.

Wycieczka była bardzo udana.

Beata Foszcz,
Katarzyna Sykutera-Świerczyńska

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.