Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

I posiedzenie Kolegium Prezesów w Wodzisławiu Śląskim - 13.11.2019

W dniu 11.11.2019 roku w domu działkowca „ROD Gajówka” w Wodzisławiu Śląskim Prezesi ogrodów miasta spotkali się na I posiedzeniu Kolegium Prezesówm realizując Uchwałę Krajowej Rady nr 724/2019 z dnia 19 września 2019 roku.

Miasto Wodzisław Śląski liczy ok.48 tyś. Mieszkańców, gdzie zlokalizowanych jest 8 ROD o pow. 48 ha. Ogrody zachwycają swoim zagospodarowaniem, roślinnością, czy małą architekturą. Biorą udział w konkursach Związkowych, oraz organizowanych przez lokalne media. ROD "Gajówka" został wybrany w 2012 roku ,,Najlepszym ROD ROKU 2012".

                       

W pierwszym posiedzeniu Kolegium uczestniczył członek Krajowej Rady, wiceprezes Okręgu Śląskiego Jan Radoła, kierownik Delegatury Rejonowej w Rybniku – Józef Tomas, Prezydent m. Wodzisław Śląski – Mieczysław Kieca.

Posiedzenie otworzył i prowadził Józef Tomas,  który przywitał wszystkich gości. Zabierając głos Jan Radoła podziękował prezesom ROD za pracę na rzecz ogrodów. Słowa podziękowań skierował także w stronę prezydenta miasta.

"Jestem przyjacielem działkowców, to mnie zobowiązuje do współpracy – mówił Mieczysław Kieca.  – Jestem dumny z naszych ogrodów i jego gospodarzy. To Wy tworzycie to miasto. W budżecie miasta są środki na rozwój ogrodów” – dodał prezydent miasta Wodzisław Śląski.

Następnie przystąpiono do wyboru władz Kolegium. Na Przewodniczącego zaproponowano Pana Dariusza Nogackiego – prezesa ROD „Słonecznik”. Wybrano również pozostałe władze. W dyskusji goście poruszyli szereg tematów nurtujących działkowców występujących na ogrodach, a także życzyli sobie owocnej pracy.

opr. Janusz Jelonek

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.