Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Uczniowie specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego w Jarosławiu z wizytą w ROD „Kolejarz” w Jarosławiu - 06.11.2019

Od kilku lat uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy korzystają z możliwości pogłębiania swoich wiadomości z zakresu ogrodnictwa i szeroko pojętego środowiska naturalnego uczestnicząc w zajęciach prowadzonych na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kolejarz” w Jarosławiu. Ostatnie spotkanie zostało zorganizowane w dniu 21.10.2019 r. i odbyło się w atmosferze radości i pięknej, słonecznej jesiennej pogodzie.

                         

Uczniowie zapoznają się z różnorodnością roślin uprawianych na terenie ogrodu, z zasadami ich pielęgnacji, stosowanymi narzędziami i zakresem prac ogrodniczych prowadzonych w poszczególnych porach roku. Zajęcia terenowe mają bardzo atrakcyjną formę. Oprócz walorów edukacyjnych dają też możliwość odpoczynku w sprzyjających do tego warunkach. 

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji  udzielonych przez prezesa ROD na temat wszelkich prac wykonywanych w porze jesiennej, zabezpieczaniem drzew i krzewów przed okresem zimowym, pielęgnacją trawników, oraz sadzeniem i siewem warzyw i owoców przed zimą.

Zarząd udostępnił uczniom  pomieszczenia i wyposażenie świetlicy  ogrodu umożliwiając radosne spędzenie czasu na łonie przyrody przy grillu  i wspólnym biesiadowaniu. 

 

Tekst i zdjęcia:

Marta Jartym-Morawska – wychowawczyni SOSW.

Bolesław Kalinowski – Prezes ROD.

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.