Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Sukces ROD "Wiśnia" w Zabrzańskim Budżecie Partycypacyjnym - 31.10.2019

24 października dowiedzieliśmy się, które z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego zostaną zrealizowane.

Należałoby zadać sobie pytanie, co to jest budżet partycypacyjny? Budżet partycypacyjny jest procesem, w którym mieszkańcy (działkowcy) współdecydują o podziale części budżetu miasta lub gminy. Jakie są założenia budżetu partycypacyjnego? Partycypacja to inaczej współuczestniczenie w decydowaniu i rządzeniu. Współdecydowanie jest najwyższym poziomem partycypacji. Współdecydowanie to sytuacja, w której mieszkańcy (działkowcy) podejmują decyzje, która następnie jest realizowana przez rządzących.

 

I tak Rodzinne Ogrody Działkowe złożyły swoje projekty, trzy ogrody (ROD "Webera", ROD "Nasza Palma", ROD "Irys") zwarły szyki i złożyły jeden wspólny projekt pn: „Ekologiczne światło na ogrodzie-budowa lamp solarnych na terenach zielonych” wartość projektu to 300 000,00 zł. Drugi z projektów złożył ROD "Wiśnia" „Bezpieczeństwo ponad wszystko ― monitoring wizyjny„ i „Solar ― zielone źródło energii” wartość projektu 150 000,00 zł te dwa projekty otrzymały wystarczającą ilość głosów by zwyciężyć, a łączna kwota  wartości projektu to 450 000,00 zł. Nie można zapomnieć o ROD "Kaprys", który złożył projekt „Oświetlenie alejek ogrodowych” o wartości 300 000,00 zł niestety w tym przypadku zabrakło do pełni szczęścia tylko 37 głosów. Czekamy na realizację projektów w 2020 roku.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.