Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Odwiedziny dzieci w ROD "Wiśnia" w Zabrzu - 31.10.2019

W dniu 25 października dzieci z przedszkola nr 53 odwiedziły Rodzinny Ogród Działkowy "Wiśnia".

Korzystając z słonecznego uroczego dnia dzieci z swoimi opiekunami i w towarzystwie Prezesa ogrodu Leszka Buckiego spacerowały po alejach ogrodowych podziwiając ostatnie uroki kolorów roślin na działkach. Dzieci skorzystały z zaproszenia Pana Henryka Janczeka działka nr 83 nagrodzonej w tym roku w konkursie na "Najładniejszą działkę"  w edycji konkursu "Zielone Zabrze" organizowanego przez miasto, dzieci mogły pobiegać na jeszcze zielonej trawie, zagrać w chowanego jak również był konkurs, kto pierwszy znajdzie umieszczone na działce figurki (ślimak, żaba, sowa) opuszczając działkę Pana Henryka dzieci podziękowały i zapytały czy będą mogły odwiedzić ponownie ogródek, na co odpowiedź mogła być tylko pozytywna. Następnie dzieci udały się na plac zabaw w ogrodzie, gdzie największą atrakcją cieszyła się duża zjeżdżalnia nie wywołująca żadnego strachu, a dzieci to najmłodsza grupa-maluchy.

Po wyczerpującej zabawie i zmęczeniu Prezes poczęstował najmłodszych soczkami, a lizaki i batoniki zabrali ze sobą gdzie po zjedzeniu w przedszkolu obiadu będą mogły skosztować słodkości.

 

Prezes zaprosił dzieci na kolejne odwiedziny w okresie zimowym po naszym ogrodzie, by mogły podziwiać biały puch, który utworzy się na koronach drzew i krzewów jak również mogły dokarmić ptaki do zobaczenia…..

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio