Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Pierwsze posiedzenie Kolegium Prezesów Jastrzębskich ROD - 29.10.2019

W Jastrzębiu Zdroju – 80-tysięcznym mieście na prawach powiatu położonym na Górnym Śląsku w południowej części województwa śląskiego znajduje się 17 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. W dniu 25 października 2019 roku na terenie ROD "Słonecznik" odbyło się pierwsze posiedzenie Kolegium Prezesów jastrzębskich ROD, połączone z wyborami.

                          

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Anna Hetman – prezydent Miasta Jastrzębie Zdrój, Jan Radoła – członek Krajowej Rady PZD, I wiceprezes Okręgowego Zarządu Śląskiego w Katowicach, Lucyna Cyrek – sekretarz Okręgowego Zarządu Śląskiego w Katowicach, Józef Tomas – Kierownik Delegatury Rejonowej w Rybniku, Tadeusz Markiewicz – radny Miasta Jastrzębie Zdrój oraz prezesi Zarządów jastrzębskich ROD.

Pierwsze posiedzenie Kolegium Prezesów jastrzębskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych zwołał Józef Noski – prezes Okręgowego Zarządu Śląskiego w Katowicach. Wszystkich gości poweitał prezes ROD „Malwa”  Józef Pietrek.  Lucyna Cyrek odczytała Uchwałę Nr 532/2019 Okręgowego Zarządu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców z dnia 29 lipca 2019 roku w sprawie powołania Kolegium Prezesów ROD w Jastrzębiu Zdroju. Odbyły się wybory zgodnie z Uchwałą Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców z dnia 14.11.2017 roku w sprawie zadań i trybu pracy kolegiów prezesów.

Przewodniczącym Kolegium Prezesów ROD z Jastrzębia Zdroju został wybrany Józef Pietrek z  ROD "Malwa", zastępcą przewodniczącego – Grzegorz Betka z ROD "Ruptawiec", a sekretarz – Janusz Jaros z ROD "Barbórka".

Pan Jan Radoła – wiceprezes Okręgowego Zarządu Śląskiego w Katowicach, zaprosił do rozmowy na tematy dotyczące związku, problemów ROD, jak i oczekiwań wobec PZD i UM Jastrzębia Zdroju.

Pani Anna Hetman Prezydent Miasta Jastrzębie Zdrój, podziękowała za zaproszenie i możliwość udziału w spotkaniu oraz zapoznania się z problemami i oczekiwaniami działkowców. Pogratulowała wybranym władzom Kolegium Prezesów, zaprosiła przewodniczącego kolegium na spotkanie w UM z wychowawcami i nauczycielami dzieci i młodzieży w celu podjęcia współpracy z ROD. Przekazała informację, że miasto w budżecie na rok 2020 zaplanowało wsparcie finansowe do jastrzębskich ogrodów.

Jan Radoła przedstawił obecną sytuację  Związku, podejmowane działania przez KR PZD, jak i Okręgowy Zarząd Śląski w Katowicach. Podsumował Okręgowy Zjazd Delegatów, który odbył się w Domu Kultury Batory w Chorzowie, jak również przedstawił zebranym informację z Krajowego Zjazdu Delegatów z dnia 18.10.2019 roku. Poinformował, że  Eugeniusz Kondracki został wybrany na Prezesa PZD, a  Józef Noski z Okręgu Śląskiego na wiceprezesa Polskiego Związku Działkowców. Podziękował Pani Prezydent za dotychczasową owocną współpracę, dzięki której zarówno jastrzębskie ROD, jak i PZD Okręg Śląski mogą kontynuować krzewienie idei ogrodnictwa działkowego.

Lucyna Cyrek zwróciła się z prośbą do Prezesów o promocję jastrzębskich ROD. Okręgowy Zarząd Śląski posiada stronę internetową, na której warto umieszczać informacje z wydarzeń i współpracy z UM, jak również pokazywać piękno ROD. Jastrzębskie ogrody są zadbane, pięknie położone i tętni w nich działkowe życie.

Do zebranych zwrócił się Tadeusz Markiewicz – radny Miasta Jastrzębie Zdrój „Przyjaciel ROD”, zachęcał prezesów do udziału w konkursie 2020 organizowanego przez UM Jastrzębie Zdrój kierowanego do jastrzębskich ogrodów.

Prezesi ROD podziękowali brawami PAnnie Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie Zdrój za dobrą współpracę, okazaną pomoc i przychylność UM dla jastrzębskich ogrodów.

Lucyna Cyrek

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio