Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 40-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wiślana Dolina" w Krakowie - 29.10.2019

W dniu 21 września 2019 r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wiślana Dolina", położonego przy ul. Rybnej w Krakowie, odbył się doroczny Dzień Działkowca, połączony z obchodami 40-lecia powstania ogrodu, z inicjatywy ówczesnych pracowników i kierownictwa pięciu krakowskich zakładów pracy.

Spotkanie rozpoczął, pełniący swoje obowiązki już czwartą kadencję, prezes ROD Wacław Suślik. Powitał wszystkich przybyłych, a w szczególności przedstawicieli Okręgu Małopolskiego – Jana Wołocha i Ewę Luzar oraz Magdalenę Kalinowską.

                             

Chwilą ciszy zostali uczczeni i uhonorowani wszyscy nieżyjący byli członkowie społeczności „Wiślanej Doliny".

Następnie głos zabrał Jan Wołoch, który w swoim wystąpieniu przywołał zasługi społeczności działkowców oraz przekazał przyznane ogrodowi przez Krajową Radę i Okręg Małopolski okolicznościowe puchary i odznaczył prezesa Srebrną Odznaką Zasłużonego Działkowca. Wspólnie w dalszej kolejności uhonorowali grupę działaczy OM i aktualnych działkowców brązowymi odznakami Zasłużonego Działkowca i Odznakami „Za zasługi dla ROD” wraz z drobnymi upominkami, dyplomami i nagrodami za działalność.

Brązową Odznakę Zasłużonego Działkowca przyznano pośmiertnie Mieczysławowi Bułatowi, którą odebrała jego żona Genowefa Bułat. Pani Genowefa w ramach podziękowania wygłosiła wspomnienie po byłym działkowcu.

                             

Oficjalna część spotkania zakończyła się wspomnieniami Aureli Roczniak dotyczącymi powstania i okresu zagospodarowania przekazanego pod działki terenu oraz Edwarda Zahradniczka, który swoje wspomnienia przekazał w sposób humorystyczny.

Nie zapomniano także o najmłodszym pokoleniu - wszystkie uczestniczące w imprezie dzieci otrzymały upominki.

Dalsze celebrowanie święta odbywało się przy płonącym grillu, przyniesionych przez działkowców wiktuałach i ciastach.

Tak w miłej atmosferze i pięknej pogodzie upłynęła ostatnia sobota lata, którą dla potomnych opisała Anna Konieczna, a utrwalił Andrzej Kalinowski.

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.