Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! Nowy numer już w sprzedaży! - 24.10.2019


Uwaga: już w sprzedaży najnowszy, listopadowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy, pełen aktualnej wiedzy, porad ogrodniczych i ciekawych inspiracji na zagospodarowanie działki! To również znakomita okazja na zamówienie rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 


 

 

Kolorowe i wzorzyste liście są niewątpliwie bardzo atrakcyjnym elementem działki. Przyciągają uwagę i urozmaicają zieleń innych roślin. Przedstawiamy gatunki i odmiany o pięknie przebarwionych liściach, odpowiednie do uprawy na działkach. Doradzamy też jak je komponować w ogródku, a także dbać o dobre wybarwienie liści! Polecamy również na www.dzialkowiecsklep.pl

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy do powierzchni zabudowy altany wlicza się powierzchnię tarasu na piętrze?”, „Czy działkowca, który reguluje opłaty, ale nie dba o działkę, można pozbawić do niej prawa?”.

 

Nowoczesne działki to ogrody uprawowe, a na całym świecie staje się modne posiadanie własnego warzywnika, sadu lub jagodnika. Zachęcamy do tego w cyklu „Nowoczesna działka”. W bieżącym numerze doradzamy jak w nowoczesny i atrakcyjny sposób zaaranżować „Ogródek kuchenny”!

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „XIV Krajowy Zjazd Delegatów PZD”, „Nowelizacja ustawy śmieciowej już obowiązuje”, „Zawyżone stawki za wodę dla ROD?”.

 

 

● W obliczu postępujących zmian klimatu oraz związanych z tym malejących zasobów wodnych, właściwa i odpowiedzialna gospodarka wodą jest działaniem koniecznym. Doradzamy co w tym zakresie można zrobić na działkach!

 

 

● Zapanowała moda na owoce z własnego ogródka! Warto przyłączyć się do niej, tym bardziej że jest w czym wybierać! Polecamy niezwykle cenne, mało wymagające i o wyjątkowych walorach odżywczych gatunki sadownicze. Również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – kiedy przekopywanie jest potrzebne?

Groźne spalanie – dlaczego nie wolno spalać odpadów na działkach?

Warzywne hity, czyli gatunki i odmiany które trzeba mieć!

Podpatrzone na działkach – migawki z ogrodów.

Microgreens – nowość w uprawie warzyw!

Inhalacje na przeziębienie – jak i z czego?

Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe tarty warzywne!


A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio