Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Festyn ekologiczny ,,Czysty Starogard – Zdrowsze Życie” w obronie przed niszczeniem środowiska - 15.10.2019

W dobie katastrofy ekologicznej naszej planety i prób jej ratowania na uwagę zasługuje akcja pierwszego festynu ekologicznego ,,Czysty Starogard – Zdrowsze Życie”, który odbył się w dniu 28 września 2019 r. w parku Nowe Oblicze w Starogardzie Gdańskim. Tematem przewodnim był narastający problem niszczenia środowiska przez odpady. Każdy, komu zależy na ratowaniu naszego globu, a przede wszystkim na zmianach ekologicznych był obecny podczas tej akcji. Ważne jest więc to, że ludzie chcą chronić miejsca,  w których żyją i przekazać je kolejnym pokoleniom, by mogły one w niech dalej żyć.

Podczas imprezy wyłoniono zwycięzców ogłoszonego w czerwcu konkursu ,,Zielony Starogard”. W tym roku komisja konkursowa wyłoniła również zwycięzcę w kategorii najładniejsza działka Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Nagrody dla zwycięzców wręczył Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych Dzieci i Młodzieży Sylwia Ossowska oraz Przewodniczący Kolegium Prezesów Bogdan Grzela. Współorganizatorem konkursu było Kolegium Prezesów PZD w Starogardzie Gdańskim. W kategoriach najpiękniejszy ogród przydomowy i najpiękniejszy ogródek działkowy ROD nagrodami i pucharami wyróżnił zwycięzców Prezes Okręgu Pomorskiego Polskiego Związku Działkowców.

Nagrody w konkursie zostały sfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Starogard Gdański.

Poza atrakcjami festynu ekologicznego w postaci koncertów i pokazów dla dzieci i dorosłych, konkursów z nagrodami oraz warsztatami ekologicznymi na uwagę zasługuje zorganizowanie punktu odbioru makulatury lub zużytych baterii oraz warsztaty  szycia ze starych T-shirtów ekologicznych toreb na zakupy. Zebrane zostały plastikowe nakrętki, z których dochód przeznaczono na szczytny cel rehabilitacji i leczenia.

Impreza zorganizowana w Starogardzie Gdańskim zasługuje na pochwałę. Należy jednak pamiętać o ekologii nie tylko od święta, ale każdego zwykłego dnia, bo to daje szansę na ratunek naszego globu i żyjących na nim ludzi.

opracowanie i zdjęcie

na podstawie informacji

https://starogard.pl/zielono-czysto-ekologicznie-80444/

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.