Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Protest działkowców ROD "Elana" w Toruniu - 11.10.2019

W dniu 10 października 2019r. o godzinie 13.00 odbył się protest działkowców w ogrodzie nr 4 Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Elana” przy ulicy Bukowej w Toruniu, który zagrożony jest roszczeniem miliardera, głównego akcjonariusza spółki Boryszew S.A.

Na spotkaniu zebrało się kilkudziesięciu działkowców w różnym wieku, począwszy od emerytów, kończąc na kilkuletnich malcach. Działkowcy ROD „Elana” spotkali się, aby bronić swoich działek, praw i uchronić dorobek swojego życia przed chciwymi rękoma mamony.

W proteście, jako przedstawiciel Okręgu Toruńsko – Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców udział wzięła insp. ds. administracyjnych Oliwia Ciechomska, która przeprowadziła szereg rozmów z działkowcami oraz mediami, motywowała działkowców do dalszej walki, a także zapewniła, iż sprawa jest na bieżąco monitorowana przez Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i zamierza walczyć w obronie działkowców do samego końca.

W trakcie protestu pojawili się dziennikarze toruńskich „Nowości”, a także telewizji „TV Toruń”. Przedstawicielka dziennika „Nowości” przekazała działkowcom najnowszą informację z pierwszej ręki pochodzącą z Sesji Rady Miasta, w trakcie, której radni miasta Torunia jednogłośnie stwierdzili, iż teren przy ul. Bukowej, na którym znajduje się ogród nr 4 Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Elana” w Toruniu jest i będzie w miejscowym planie zagospodarowania oznaczony jako „zieleń działkowa”. Jest to sprawa absolutnie niepodważalna.

Żółto – zielone flagi dumnie powiewały nad tłumem działkowców, a ich okrzyki słyszalne były w całej okolicy. Zawieszone na ogrodzeniu banery z myślami działkowców przyciągają uwagę wszystkich przechodniów, a także kierowców na bardzo uczęszczanej ulicy Bukowej. Należy dołożyć wszelkich starań, aby brak empatii miliardera, a także tragedia, jaką przechodzą działkowcy była znajoma jak największej ilości osób, bowiem tak przykry los może spotkać każdego działkowca.

Działkowcy, Okręg Toruńsko – Włocławski PZD, a także Jednostka Krajowa Polskiego Związku Działkowców z niecierpliwością oczekują na ogłoszenie przez Sąd Okręgowy w Toruniu wyroku w sprawie z apelacji radcy prawnego Okręgu PZD na postanowienie Sądu Rejonowego w Toruniu z dnia 19.04.2019 r. o oddaleniu wniosku o zasiedzenie przez PZD gruntu ROD Elana w Toruniu. Ogłoszenie wyroku zostało zaplanowane na godzinę 7:40 w dniu 15 października 2019 roku.

Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.