Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Hutnik i ROD „Winnica II” w Ostrowcu Świętokrzyskim - 03.10.2019

Obchody Dnia Działkowca w ROD „Hutnik” w Ostrowcu Świętokrzyskim powoli stają się tradycją. W dniu 28 września 2019 roku świętowały wspólnie dwa ogrody: „Hutnik” i „Winnica II”. Na uroczystość licznie przybyli działkowcy i ich przyjaciele. Wszystkich gości serdecznie przywitała prezes Zarządu ROD „Hutnik” – Ewa Krzysztofik.

                        

Uroczystość była okazją do wyróżnienia najbardziej zasłużonych działkowców, którzy udzielali się w pracach na rzecz obu Ogrodów. Nie zabrakło także nagród od Okręgu Świętokrzyskiego PZD dla działkowców, którzy wzorowo zagospodarowali swoje działki. Specjalne wyróżnienie i nagrodę za krzewienie pszczelarstwa w ogrodzie otrzymał działkowiec z ROD „Hutnik” Adam Węglarski, który od lat zajmuje się tą ważną z punktu widzenia całego środowiska pasją. 

                       

W trakcie wspólnego świętowania zorganizowany został konkurs związany z historią ogrodów – każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana upominkiem.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości działkowcy obu ogrodów bawili się do późnych godzin nocnych. Panie z Ogrodu „Hutnik” przygotowały  dla uczestników uroczystości specjalną potrawę nazwaną „przysmakiem ogrodnika”,  pod  którą kryło się…30 litrówprzepysznego gulaszu. Całości dopełniły domowej produkcji ciasta, swojski pieczony chleb oraz różnorakie przystawki. Działkowcy byli pełni zachwytu, smakowania nie było końca.

Obchody te są kolejnym dowodem na to, iż ogrody działkowe oprócz możliwości pozyskania zdrowej żywności, są również miejscem integracji międzypokoleniowej, łączącej rodziny, przyjaciół i znajomych.

Roman Zięba, sekretarz Zarządu ROD „Hutnik”

 

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.