Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

PZD na kiermaszu "Pamiętajcie o ogrodach" w Szczecinie - 27.09.2019

W weekend 14-15 września miała miejsce kolejna, jesienna edycja kiermaszu ogrodniczego pn. „Pamiętajcie o ogrodach”. Kiermasz jak zawsze przyciągnął tłumy miłośników roślin. Do Szczecina przyjechało prawie 100 wystawców z  całej Polski.

Królowały jesienne byliny i kwitnące krzewy, wśród nich prym wiodły hortensje i wrzosy. Ogrodnicy przygotowali szeroką ofertę róż, traw  i ziół. Szkółkarze przygotowali drzewka i krzewy owocowe, w tym pnącza jak kiwi, goji, cytryńce i winorośle. Można było kupić truskawki, dynie, ostatnie pomidory z pola.

                            

 Na Wałach Chrobrego wystawiali się również wytwórcy jadła regionalnego, piwa, miodów, czosnku, orzechów. Swoją ofertę również prezentowali producenci kosiarek, drewnianych altan, nawozów, ozdobnych donic i rękodzieła.

Wśród wystawców, tradycyjnie swój namiot wystawił Polski Związek Działkowców okręgu szczecińskiego. Dyżurowali w nim instruktorzy krajowi i okręgowi społecznej służby instruktorskiej wraz z instruktorem ogrodniczym OZ.

                             

Udzielali porad, badali kwasowość gleby. Informowali o wolnych działkach w naszym Okręgu i zapoznawali z procedurami przy nabyciu działek. Cieszy nas to niesłabnące zainteresowanie działkami i chęć uprawiania własnych warzyw i kwiatów, widać miłośników ekologii. Wiele zadawanych pytań dotyczyło problemów z uciążliwymi chwastami, dzikami, chorobami roślin, ale też warunków „hodowli” owadów pożytecznych.

Pogoda na kiermaszu dopisała, frekwencja również. Prawie nikt nie wracał z pustymi rękami – nawet ci, którzy „prawie wszystko już mają” w ogrodzie, na działce czy na balkonie. Trudno było wyjść z kiermaszu tylko z jedną rośliną…

                            

Wielu wróci na wiosnę, reprezentujący PZD instruktorzy również!

J. Sielicka, instruktor ogrodniczy 

 

 

 

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio