Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Szkolenie z cięcia roślin w ROD „Marzenie” w Kętrzynie - 27.09.2019

W dniu 20.09.2019 r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Marzenie” w Kętrzynie, odbyło się szkolenie z zakresu cięcia roślin sadowniczych i ozdobnych oraz z pielęgnacji i rozmnażania winorośli. Szkolenie zostało zorganizowane przez Okręg Warmińsko-Mazurski PZD w Olsztynie dla działkowców z Kętrzyna.

                             

Zajęcia poprowadził Sebastian Borzymowski, instruktor ds. ogrodniczych Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie. W ramach zajęć, zaprezentowano technikę cięcia roślin (na czop, na okółek, na klik), przeprowadzając demonstracje m.in. na aronii i wiśni. Działkowcy mogli się dowiedzieć, jak ważne jest prześwietlanie korony oraz zachowanie zdrowia drzewek, a także że cięcie zaczyna się od obserwacji rośliny oraz wycięcia chorych, słabych i zagęszczających koronę pędów. Pokazano także, jak rozpoznać pędy jednoroczne oraz na jakich pędach zazwyczaj owocują rośliny.

                             

Odpowiedziano także na pytania związane z przycinaniem i rozmnażaniem krzewów ozdobnych, m.in. róż i hortensji. W drugiej części zajęć, pokazano jak pielęgnować winorośl, jak rozpoznać pędy owocujące i wegetatywne, jak rozpoznać tzw. pasierby i czemu należy je usuwać z rośliny. Dodatkowo, zaprezentowano rozmnażanie winorośli poprzez odkład. W szkoleniu wzięło udział 31 osób. Za udostępnienie Domu Działkowca dziękujemy prezes ROD, Marii Bednarczyk oraz Zarządowi Ogrodu.

                             

Sebastian Borzymowski, instruktor ds. ogrodniczych

 

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.