Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Szkolenie członków Komisji Rewizyjnych ROD z rejonu Włocławka - 27.09.2019

W dniu 24 września 2019r. odbyło się szkolenie dla członków Komisji Rewizyjnych ROD przeprowadzone przez Janusza Pączkowskiego – przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej, przy współudziale głównej księgowej OZ PZD.

                                     

 Janusz Pączkowski przywitał wszystkich gości, po czym zaznajomił nowych działaczy z podziałem struktur obowiązujących w Polskim Związku Działkowców, a także omówił korzyści, jakie niesie za sobą przynależność do Związku. Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej przybliżył wszystkim, a szczególnie nowo wybranym członkom pionu rewizyjnego w ROD osiągnięcia i zwycięstwa Jednostki Krajowej PZD dla obrony Toruńsko – Włocławskich działkowców stowarzyszonych w Polskim Związku Działkowców.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej w swoim wystąieniu omówił najczęściej popełniane przez komisje rewizyjne błędy, które ujawniają się podczas przeprowadzanych kontroli w ROD przez Okręgową Komisję Rewizyjną, zarazem przestrzegł na przyszłość przed ich popełnianiem, a także wygłosił krótki, aczkolwiek bardzo ważny apel:

„Komisja Rewizyjna nie jest od rządzenia w ogrodzie […] Jesteście Państwo organem kontrolnym, macie sprawdzać słuszność decyzji podejmowanych przez Zarząd ROD, ale nie bądźmy też wobec nich złośliwi, złośliwości odłóżmy na bok […] Działajmy wspólnie na rzecz działkowców i całego Polskiego Związku Działkowców.”

Główna księgowa zabierając głos omówiła najważniejsze zagadnienia, na jakie przewodniczący Komisji Rewizyjnych powinni zwrócić uwagę, w czasie uczestniczenia na posiedzeniu Zarządu ROD. Poruszony został również temat najczęściej popełnianych przez Zarządy ROD błędów, na które Komisja Rewizyjna ROD w trakcie trwania kontroli winna zwracać szczególną uwagę. Nie zabrakło rzeczowej dyskusji oraz szeregu pytań ze strony członków komisji rewizyjnych, na które to udzielano wyczerpujących odpowiedzi z cytowaniem przykładów.

Na zakończenie insp. ds. administracyjnych – Oliwia Ciechomska zaprezentowała członkom Komisji Rewizyjnych ROD program komputerowy dedykowany dla Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych DGCS PZD System, zachęcając przy tym przedstawicieli ogrodów, które jeszcze nie nabyły programu do przetestowania 30-dniowej wersji próbnej, omawiając zalety programu.

Opracowanie: Oliwia Ciechomska

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio