Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wystawa malarska "Tajemnice Ogródków Działkowych" w ROD im. Obrońców Pokoju w Warszawie - 26.09.2019

Sztuka zawitała na działki. A to za sprawą wystawy „Tajemnice Ogródków Działkowych”, którą od soboty 28 września można podziwiać na działce nr 101 (Aleja Młodzieży) w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Obrońców Pokoju, Aleja Niepodległości 113/115 w Warszawie. Autorem prac jest Alex Rossiter – brytyjski artysta zafascynowany różnorodnością i niepowtarzalnością Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Wystawę można oglądać do 1 października w godzinach 15–18.00.

                                

Malarz swoje prace tworzył  w ciągu całego lata, które spędził na jednej z działek. Jego obrazy pokazują spektrum działań człowieka i natury. Artysta uwielbia kolor zielony, jednak w swoich pracach zawarł całą paletę barw miejskiej natury. Wystawa więc będzie wspaniałą ucztą dla oka.

Alex Rossiter jest malarzem intuicyjnym, którego głównym artystycznym  zainteresowaniem jest miasto i wszystko, co się z nim wiąże – od budynków po naturę. Uwielbia również malować sceny z codziennego życia zwykłych ludzi. Swoje prace wystawiał w Paryżu. Jego obrazy zostały sprzedane m.in. do Japonii, Francji, USA, czy Wielkiej Brytanii.

Strona artysty: www.alexrossiter.com

Wystawa „Tajemnice ogródków działkowych” w ROD im. Obrońców Pokoju to wydarzenie poprzedzające solową wystawę obrazów malarza, która odbędzie się w grudniu w Centrum Łowicka w Warszawie.

Wydarzenie jest realizowane przez SAM Rozkwit w ramach programu "Naprzód działki!" we współpracy z Zarządem Zieleni m. st. Warszawy, w porozumieniu z Okręgiem Mazowieckim Polskiego Związku Działkowców, przy wsparciu stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.