Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD im. St. Staszica w Czarnkowie - 24.09.2019

W sobotę, 7 września w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Stanisława Staszica w Czarnkowie obchodzono Dzień Działkowca 2019. To tradycyjne dożynki działkowe.

Uroczystość rozpoczęła się odegraniem hymnu Polskiego Związku Działkowców. Następnie prezes zarządu – Wojciech Urban serdecznie przywitał działkowców i przybyłych na uroczystość gości, wśród których znaleźli się m.in.: Stanisław Lemieszka – członek OZ PZD w Pile,  Władysław Górski – prezes ROD „Kolejarz” w Czarnkowie,  Andrzej Kraft – prezes ROD im. Janka z Czarnkowa oraz Wiesław T. Grott  – prezes Zarządu Czarnkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

                         

Dzień Działkowca obchodzony w ROD im. Stanisława Staszica w Czarnkowie to już tradycja – to wielkie święto ruchu działkowego  – okazja do integracji działkowców, do spotkania się z osobami życzliwymi ruchowi działkowemu. To również możliwość pokazania naszych pięknych działek i podkreślenia na forum publicznym jak ogromny wkład pracy i sił działkowcy wkładają by ogród był piękniejszy, bezpieczniejszy i przyjazny środowisku Dzięki pracy działkowców nasz ogród stał się wielkim bukietem kwiatów, warzyw i owoców oraz oazą wypoczynku.

      

                            ej

Podsumowaliśmy w czasie naszego święta obecny sezon, który nie był łatwy i łaskawy – zmagaliśmy się z suszą i upałami, zmuszeni byliśmy regulować zużycie wody, ale coś urosło. Widać to na prezentowanej wystawie naszych owoców i warzyw.

W tym roku po raz drugi w historii czarnkowskich ogrodów ustanowiono tytuł w kategorii Działkowiec-Spółdzielca 2019. Wyróżniono działkowców z ROD: „Kolejarz”, im. Janka z Czarnkowa i im. St. Staszica w Czarnkowie. Puchary i dyplomy zostały ufundowane przez Zarząd Czarnkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Czarnkowie.

Zarząd ROD im. Stanisława Staszica doceniając wysiłek oraz czas jaki działkowcy poświęcają na to, aby działki były piękne i estetycznie zagospodarowane postanowił przyznać nagrody w postaci dyplomów, pucharów i upominków w kategoriach „Działka Roku 2019” i „Rekreacyjna Działka Roku 2019”. Podsumowany został również konkurs „Pomidor Roku 2019”.

                             

Na naszą imprezę przybyła nowo powstała kapela składająca się z czarnkowskich grajków. Występ na Dniach Działkowca był ich pierwszym, ale myślimy, że nie ostatnim. Publiczność przyjęła ich bardzo gorąco. Było też coś dla ciała – smaczny poczęstunek w postaci chleba z wyśmienitym smalcem i ogórkiem, pieczona kiełbaska oraz bardzo apetyczne placki.

 Wojciech Urban, prezes ROD im. St. Staszica w Czarnkowie

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio