Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wyjazdowe szkolenie dla instruktorów SSI PZD z okręgu podkarpackiego - 19.09.2019

Grupa 36 Instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej z Okręgu Podkarpackiego  11 września br. odwiedziła Szkółkę Drzew i Krzewów Ozdobnych w Sanoku – Pakoszówce. Po szkółce oprowadzał nas jej właściciel Jan Lato – ogrodnik z wykształcenia, a z zamiłowania pasjonat borówki wysokiej i jagody kamczackiej.

 Z zainteresowaniem słuchaliśmy wykładu nt. zasad uprawy tych roślin, poznaliśmy wymagania poszczególnych odmian i domowe sposoby na ich kaprysy. Wszyscy wiedzą, że borówka amerykańska najlepiej rośnie w substracie z torfu wysokiego w połączeniu z kompostem - ale nie każdy wie, że należy ściółkować podłoże skoszoną trawą i że warto podlewać borówkę domowym kwasem chlebowym. Właściciel szkółki pokazał również, jak prawidłowo ciąć borówkę i jagodę kamczacką, aby dobrze i obficie owocowały. Na koniec zakupiliśmy zaproponowane odmiany z nadzieją, że zaowocują już w przyszłym roku.

                            

W ramach poznawania regionu zwiedziliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Znajdują się tam oryginalne cerkwie i chyże z wyposażeniem. A że towarzyszyła nam piękna pogoda poczuliśmy się jak Łemkowie i Bojkowie na połoninach.

                            

JB

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio