Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Otwarte Dni Działkowca w ROD im. Przemysława w Rogoźnie - 24.09.2019

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Przemysława w Rogoźnie 14 września obchodzono Dzień Działkowca. Uroczystość miała charakter otwarty – udział w niej mogli wziąć wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Święto rozpoczęto odegraniem hymnu państwowego i hymnu działkowców.

                              

Część oficjalną otworzyli Andrzej Skomurski – prezes i Grażyna Sierakowska – wiceprezes ROD, którzy powitali działkowców i zaproszonych gości: Mariana Praczyka – prezesa Okręgu PZD w Pile i Marię Fojt – wiceprezesa Okręgu PZD w Pile. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach złożyli życzenia działkowcom z okazji ich święta oraz podziękowali członkom zarządu, komisji rewizyjnej i działkowcom za ich pracę na rzecz ogrodu.

Dzień Działkowca był także okazją do wyróżnienia najbardziej zasłużonych działkowców, których udekorowano odznaczeniami „Za Zasługi dla ROD”. Wśród wyróżnionych legitymację z numerem 1 otrzymał Jacek Runowski – wieloletni gospodarz ogrodu, a Zofię Bożymowską udekorowano jako najstarszą działkowiczkę ogrodu.

                             

Zarząd ogrodu organizując Dzień Działkowca nie zapomniał o najmłodszych. Były gry i zabawy, które prowadziła Grażyna Sierakowska, a oprawę muzyczną zapewnił Krzysztof Bedyński. Poczęstunek dla gości i działkowców przygotowano z produktów działkowych. Wielkim powodzeniem cieszył się chleb ze smalcem i ogórkiem oraz kiełbaski z ogniska. Dobra zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

A. Skomurski

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.