Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Kalina” w Radomiu - 12.09.2019

Ostatniego dnia sierpnia Zarząd ROD Kalina w Radomiu zorganizował uroczyste obchody Dnia Działkowca. Na uroczystość przybyli wiceprezydent miasta Radomia Konrad Frysztak, zastępca Dyrektora Urzędu Miejskiego GKL – Łukasz Kasprzycki, przedstawiciele OZM w Warszawie i delegatury radomskiej – Andrzej Lipiński i Ireneusz Kniotek. Sąsiedzki ogród reprezentowała Agnieszka Madej.

                             

Przybyłych gości przedstawił i przywitał prezes ogrodu Ryszard Staniak. Po odegraniu hymnu Zielona Rzeczpospolita i uczczeniu minutą ciszy, tych co odeszli z naszych szeregów, przystąpiono do realizacji programu uroczystości. Do zebranych w ciepłych słowach zwrócił się wiceprezydent Konrad Frysztak. Przedstawił także zadania jakie Urząd Miasta realizuje dla działkowców i ich ogrodów.

Podczas obchodów Dnia Działkowca przyznano po raz pierwszy odznaki Za zasługi dla ROD i najstarszych działkowców, które otrzymało 5 osób. Wręczono też 5 brązowych odznak Zasłużonego Działkowca oraz dyplomy za piękną działkę i jej modernizację. Wszyscy odznaczeni i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe w postaci nawozów.

Pamiątkowy puchar jako podziękowanie za 35 lat pracy i prowadzenia ROD „Kalina” od zarządu i działkowców otrzymał prezes ROD. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na biesiadę. Było ognisko, na którym pieczono kiełbaski, a także słodkie i słone przekąski. Dla najmłodszych uczestników przyleciał pojazd „UFO”, na których znajdowały się paczki ze słodyczami.

Na zakończenie imprezy goście otrzymali kosze dożynkowe i pamiątkowe książki wydawnictwa „działkowiec”.

W czasie uroczystości Urząd Miejski w Radomiu przeprowadził także konsultacje społeczne „Programu Wsparcia Radomskich Działkowców”. Ankiety wypełniło ponad 50 osób. Konsultacje będą prowadzone też w innych ogrodach do końca września.

Zarząd ROD Kalina

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio