Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Siedleckie Dni Działkowca i 50-lecie ROD „Zacisze-Podlasie” - 12.09.2019

W dniu 31.08.2019r. Rodzinny Ogród Działkowy Zacisze-Podlasie w Siedlcach świętował 50-lecie powstania Ogrodu. Uroczystość połączono z Siedleckimi Dniami Działkowca.

Na wydarzenie licznie przybyli działkowcy oraz zaproszeni gości, wśród których znaleźli się: członek OZM – Edward Filip, prezydent Miasta Siedlce – Andrzej Sitnik, kierownik Delegatury PZD w Siedlcach – Teresa Radzikowska, przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach –  Jacek Walencik oraz prezesi Ogrodów w Siedlcach.

                            

Prezes Ogrodu Zacisze Podlasie – Jan Gurba po powitaniu gości i wspólnym odśpiewaniu hymnu PZD przedstawił  historię ogrodu. Przypomniał nazwiska założycieli i wszystkich osób zapisanych w historię Ogrodu. Zasłużeni działkowcy odznaczeni zostali odznakami związkowymi.

Członek Okręgowego Zarządu Mazowieckiego – Edward Filip na ręce prezesa ROD przekazał pamiątkowy puchar i dyplom  ufundowany przez Prezesa Okręgowego Zarządu Mazowieckiego. Złożył także życzenia i gratulacje  Prezesowi, Zarządowi i wszystkim działkowcom z okazji tak pięknego jubileuszu. Podkreślił, iż ogród jest cały czas modernizowany i stanowi wizytówkę ogrodów w Okręgu Mazowieckim.

Prezydent Miasta Andrzej Sitnik w swoim przemówieniu zaznaczył, iż ogrody działkowe na trwałe wpisały się w krajobraz Siedlec, służą nie tylko działkowcom ale i mieszkańcom miasta. Na ręce prezesów siedleckich ROD Prezydent Miasta Siedlce przekazał nagrody rzeczowe dla Ogrodów.

                           

Dzień Działkowca to także doskonała okazja do dokonania podsumowań wspólnych wysiłków włożonych w rozwój i funkcjonowanie Ogrodu. Zachętę do pracy stanowią dokonywane przez Komisję coroczne przeglądy działek. Zwieńczeniem tego wysiłku są wyróżnienia przyznawane poszczególnym działkom i ich użytkownikom. Nie inaczej było i w tym roku.Wyróżnionym działkowcom wręczono okolicznościowe dyplomy.

Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna biesiada przy kiełbasce i wspaniałej muzyce. A z okazji złotego jubileuszu nie zabrakło urodzinowego tortu.

Kierownik Delegatury PZD w Siedlcach, Teresa Radzikowska

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio