Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Festyn, na którym promowano PZD - 10.09.2019

Tegoroczne wakacje dobiegły już końca, przyszedł czas na pożegnanie słonecznych dni, wspominanie wspaniałych wypraw i letnich przygód. Chcąc zachować w sercu lato mieszkańcy Grudziądza – lubiący zabawę, śpiew, taniec i dobre jedzenie oraz co najważniejsze  chętnie pomagający innym, zaproszeni zostali na festyn połączony z akcją charytatywną.

                                   

Propagując ideę ogrodnictwa działkowego oraz uznając, że działalność społeczna ma istotny wpływ na rozwój ogrodów i ich wizerunek przyjazny dla środowiska naturalnego i społeczności lokalnej, jak również promując zdrowe warzywa i owoce, przewodniczący kolegium prezesów Grudziądz Północ – Małgorzata Jasińska oraz Grudziądz Południe – Krzysztof Widerkiewicz wraz z Klubem Działkowym „Zielony Zakątek” działającym od blisko 4 lat w naszym Okręgu Toruńsko-Włocławskim PZD,  postanowili wyjść z ogrodów, aby pokazać naszą działalność od kuchni.

                                    

Na stoisku, przybranym w nasze barwy związkowe, można było zapoznać się z pasjami działkowców. Nasz klub działkowy skupia panie w różnym wieku, z różnych grudziądzkich ogrodów, które mają pasje rękodzielnicze i ideę ogrodnictwa działkowego w sercach. Rozdawalismy także ulotki dotyczące: uprawy warzyw, ziół, dlaczego warto posiadać kompostownik, itp. Był pyszny jabłecznik, kiszone ogórki oraz chleb ze smalcem i mimo kapryśnej pogody wielu mieszkańców odwiedziło przygotowane stoiska i atrakcje. W dzisiejszych czasach nie ma na nic czasu, szukamy prostych i szybkich rozwiązań, gotowych recept na sukces. Skupiając się na pilnym osiągnięciu celu, gubimy sens przeżywania życia naprawdę, budowania więzi z przyrodą i otaczającym nas światem. A przecież szczęśliwy człowiek, to człowiek zdrowy, pełen energii, który raduje się życiem i celebruje każdą jego chwilę. Uczestnictwo w festynach, które promują naszą ideę, ale również wspierają walkę z okrutną chorobą, która dotknęła członka naszego ogólnopolskiego stowarzyszenia, wpisują się w programy Polskiego Związku Działkowców, pokazują że ogrody działkowe to nie tylko grządki, trawa, ale również działkowcy, którzy pomagają. Warto pomagać, wszak w jedności siła i moc, która daje nadzieję.

                                 

 Małgorzata Jasińska – OR PZD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio