Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Odrodzenie" w Środzie Wielkopolskiej - 03.09.2019

W gorące sierpniowe popołudnie działkowcy z ROD „Odrodzenie” bawili się na Dniu Działkowca. Swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Średzki – Ernest Iwańczuk, Prezes Forum Kobiet na Wielkopolskę – Katarzyna Kaźmierczak oraz prezesi zaprzyjaźnionych ogrodów – Zenon Król, prezes ROD im. J. Niedziałkowskiego i Stanisław Pruszyński, prezes ROD im. T Kościuszki w Środzie Wlkp.

                          

Na wszystkich gości i oczywiście wszystkich działkowców czekał słodki poczęstunek, który przygotowały Panie z ogrodu. Była także kiełbasa z grilla i pyszna grochówka, za którą dziękujemy naszemu działkowcowi Maciejowi Jakubowskiemu, wiec nikt głodny nie pozostał. 

Imprezę uatrakcyjniały konkursy. Ten z wiedzy ogrodniczej przygotował nasz instruktor Bogdan Kamiński. Pytania w ciekawy sposób przedstawiały przepisy regulaminu i uczyły wiedzy z uprawy działki. Zorganizowaliśmy także konkurs w strzelaniu z wiatrówki. W obu rywalizacjach działkowcy otrzymali ciekawe nagrody.

                       

O najmłodszych zatroszczyły się animatorki z grupy „Milusińscy”, które organizowały konkursy dla dzieci – malowały twarze, zaplatały warkoczyki i udostępniły zamek dmuchany. Były również lody i wata cukrowa.

Swój sprzęt zaprezentowała Państwowa Straż Pożarna, a dzielnicowy sierż. Roman Stolarek udostępnił dzieciom radiowóz.

Zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych, a o oprawę muzyczną zadbał DJ „Kolorado” ze Środy Wlkp.

                   

Przemysław Jaśkowiak,  prezes ROD "Odrodzenie"

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.