Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

120-lecie ROD "Agromet – Unia" w Grudziądzu - 03.09.2019

Grudziądz jest bardzo wyjątkowym miastem na mapie ogrodnictwa działkowego naszego kraju, to właśnie w tym mieści funkcjonuje ROD „Kąpiele Słoneczne” uznawany za kolebkę narodzin idei ogrodnictwa działkowego. Ogród ten hucznie obchodził jubileusz 120-lecia swego istnienia w 2017 roku. Natomiast w roku bieżącym swój jubileusz 120-lecia obchodzi Rodzinny Ogród Działkowy „Agromet – Unia".

                                           

Uroczystość odbyła się w upalne sobotnie popołudnie w towarzystwie licznie przybyłych działkowców naszego ogrodu. Z racji dostojnego jubileuszu uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz okręgowych PZD. Mimo zaproszeń i złożonych obietnic na uroczystość nie dotarli przedstawiciele władz samorządu lokalnego oraz parlamentarzyści, za co podziękujemy im jako działkowcy podczas najbliższych wyborów.

Święto rozpoczęło się od wystąpienia Prezesa Zarządu ROD – Krystiana Sumińskiego, który powitał przybyłych działkowców ogrodu, po czym przywitał Piotra Gadzikowskiego – Prezesa Okręgu oraz Mieczysława Chrapińskiego – Wiceprezesa Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD. Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie przez Prezesa ROD historii ogrodu. Po czym głos zabrał Prezes Okręgu, przekazując słowa podziękowań i życzeń od Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego. Oprócz życzeń i słów uznania Prezes Związku ufundował wspaniały puchar oraz dyplom okolicznościowy. Prezes Okręgu na ręce Prezesa Ogrodu przekazał również puchar i dyplom od władz Okręgu. Działkowcy prawdziwą salwą braw wyrazili swoje podziękowanie za tak okazałe dowody pamięci i docenienia ich pracy wkładanej w upiększanie ogrodu i jego dalszy rozwój.

                                       

Jubileusz był świetną okazją, by wyróżnić najstarszych stażem działkowców oraz tych wybitnie udzielających się na rzecz ogrodu. Uhonorowano icj brązowymi, srebrnymi, jak i złotymi odznakami Zasłużonego Działkowca.

 

Krystian Sumiński

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio