Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Słoneczny dzień w Starogardzie Gdańskim - 02.09.2019

Dzień 24 sierpnia – piękna słoneczna pogoda – na placu zabaw , przy świetlicy ROD ,,NEPTUN’’ w Starogardzie Gdańskim licznie zebrali się  działkowcy oraz ich pociechy, by jak co roku wspólnie świętować ,,Dzień Działkowca’’.

Prezes ogrodu – Bogdan Grzela, serdecznie powitał miłych gości: Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego –  Janusza Stankowiaka oraz działkowców, a wśród nich Annę Sakowicz – pisarkę, która ze Stargardu Szczecińskiego przeniosła się do Starogardu Gdańskiego, a od roku posiada działkę w ROD ,,NEPTUN’’. Po hymnie działkowców, minutą ciszy uczczono pamięć kolegów, którzy w tym roku odeszli na wieczny spoczynek.

                           

Od ponad 20 lat w ogrodzie organizowany jest konkurs ,,Najpiękniejsza Działka Roku’’. Tym razem wyróżniono 14 działek, a zwycięzcy to:

I miejsce – działka Marian Lange,

II miejsce –  Bożena Petka,

III Mariola Meyer.

Wszyscy wyróżnieni z rąk Prezydenta Miasta otrzymali nagrody – doniczki z sadzonkami kwiatów i krzewów oraz dyplomy. Fundatorem pięknych roślin był właściciel Szkółki Roślin Ozdobnych Paweł Pesta. Wszyscy obecni na uroczystości otrzymali talony rabatowe na zakup roślin w ww. szkółce. Nie zapomniano o ,,najmłodszych działkowcach’’. Przygotowano dla nich gry i zabawy z nagrodami. Miło było popatrzeć na pomalowane, uśmiechnięte twarze dzieci. Prezydent Miasta rozdał dzieciom kolorowanki i opaski odblaskowe, które przekazała Straż Miejska w ramach akcji ,,Bezpieczna Droga do szkoły’’. Natomiast Anna Sakowicz opowiedziała małym czytelnikom o tym,  jak powstaje książka dla dzieci. ,,Leniusiołki’’ to pierwsza pozycja w jej dorobku skierowana do małych odbiorców.

                            

Wszyscy goście miło spędzali czas przy muzyce zespołu ,,Irena i Edmund’’. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Bogdan Grzela, prezes Zarządu ROD "NEPTUN" w Starogardzie Gdańskim

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio