Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obchody Okręgowych Dni Działkowca 2019 w Częstochowie - 02.09.2019

Tradycyjnie działkowe dożynki w Częstochowie mają szczególny charakter dzięki dobrej współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy. Od kilku lat Okręgowe Dni Działkowca są jednym z elementów Dni Częstochowy. W tym roku obchody odbyły się na placu za pętlą tramwajową w największej dzielnicy miasta Północ.

Zgodnie ze zgłoszeniami z ogrodów w uroczystościach uczestniczyło ponad 800 działkowców wraz z rodzinami. 

                           

Po uroczystym otwarciu i odegraniu hymnu działkowców prezes Andrzej Wosik powitał zacnych gości: Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyaszczyka, Sekretarza Blachowni Dariusza Wojciechowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Lubliniec Krzysztofa Olczyka oraz radnego Dariusza Kapinos. W okolicznościowym wystąpieniu prezes Andrzej Wosik podkreślił bezcenne zasługi Prezesa Związku Eugeniusza Kondrackiego dla rozwoju ogrodnictwa działowego w Polsce.  Następnie dyplomami przygotowanymi przez Prezydenta Częstochowy oraz Okręgowy Zarząd uhonorowano 14 ROD, które w tym roku obchodzą swoje jubileusze. Najstarszym był ROD „1-go Maja-Wolność” w Częstochowie, który obchodził jubileusz 90-lecie istnienia. 

                       

Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie konkursu "Najpiękniejsza działka w Częstochowie" organizowanego przez Prezydenta Częstochowy. W tym roku do rywalizacji ROD zgłosiły 28 indywidualnych działek. 

Specjalne podziekowania wręczono ROD, które aktywnie włączyły się w przygotowania do naszej uroczystości. Podsumowaniem części oficjalnej było wręczenie koszy dożynkowych dla przedstawicieli władz oraz Prezesa Okręgu.

Okręgowy Zarząd wspólnie z Urzędem Miasta przygotowali wiele atrakcji dla działkowców i mieszkańców miasta.  Działkowcy przygotowali swoje własne stoiska, na których prezentowali dorobek ogrodów, kroniki, domowe wypieki, nalewki oraz literaturę fachową. Urząd ze swojej strony zapewnił wiele atrakcji dla najmłodszych wraz z wesołym miasteczkiem i licznymi straganami. W części artystycznej wystąpili: zespół Ares Band, Monika Lewczuk oraz zespółKombi.   

                          

Przygotował: Adam Więcławic

Zdjęcia: Urząd Miasta Częstochowy, Gazeta Wyborcza, Janina Więcławic

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio