Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Okręgowe Dni Działkowca w Lidzbarku Warmińskim - 02.09.2019

Na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku Warmińskim 24 sierpnia odbyły się Okręgowe Dni Działkowca. Gospodarzem wydarzenia był Prezes Ogrodu – Kazimierz Borkowski. Na miejscu, gospodarze przygotowali miłe dla oka wiązanki z roślin oraz stół, na którym można było podziwiać plony z ogrodów Lidzbarka Warmińskiego.

                                                      

Na uroczystość przybyli: burmistrz Lidzbarka Warmińskiego – Jacek Wiśniowski, wójt Gminy Kiwity – Wiesław Tkaczuk, prezes Okręgowego Zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD Jan Miszkiel, I Wiceprezes Okręgu – Jerzy Giezek, sekretarz Okręgu – Eugeniusz Słowikowski, skarbnik Okręgu Danuta Różańska, przewodnicząca Okręgowej Komisji Rewizyjnej Barbara Seroka-Piotrowska, przewodniczący Komisji Oświatowo-Modernizacyjnej Stefan Opaliński atakże członkowie Okręgowego Zarządu.

Uroczystości zaczęły się od powitania zgromadzonych przez Kazimierza Borkowskiego i Jana Miszkiela, po czym wprowadzono sztandar Okręgowego Zarządu i odśpiewano hymn PZD „Zielona Rzeczpospolita”.

Następnie prezes Jan Miszkiel w swoim wystąpieniu przypomniał o roli konkursów  „Rodzinny Ogród Działkowy” i  „Wzorowa działka” oraz podziękował za gościnę gospodarzom Okręgowych Dni Działkowca.

Burmistrz Jacek Wiśniowski podziękował za zaproszenie, wspominał dobrze czasy, w których był działkowcem oraz dziękował ogrodom za pełnienie swojej roli społecznej i ekologicznej.

Z kolei wójt Wiesław Tkaczuk – sam będący działkowcem, w swojej mowie podkreślił pozytywną rolę ogrodów oraz niesamowitą atmosferę w nich panującą.

Wójt Gminy Lidzbark Warmiński – Fabian Andrukajtis, nie mógł się zjawić osobiście na uroczystości, jednak odczytano jego list, w którym dziękował za zaproszenie i potwierdził ważną rolę ogrodów działkowych w życiu społecznym.

Następnie nagrodzono laureatów konkursów „Rodzinny Ogród Działkowy” i „Wzorowa działka roku 2019”.

Laureatem konkursu „Rodzinny Ogród Działkowy 2019” został ROD „50-lecia ZZK” w Ełku, którego P Prezes Danuta Wawreniuk odebrała gratulacje wraz z pamiątkowym pucharem oraz nagrodami.

Z kolei w konkursie  „Wzorowa działka roku 2019”:

– I miejsce zajęła działka Heleny i Rajmunda Naruszewiczów z ROD „50-lecia ZZK” w Ełku.

- II miejsce zajęła działka Daniela Długołęckiego z ROD „Jurand ze Spychowa” w Szczytnie.

– III miejsce zajęła działka Kazimiery i Władysława Zastockich z ROD „50-lecia ZZK” w Ełku.

                        

Następnie wręczono nagrody książkowe i podziękowania dla zasłużonych działkowców w ROD im. Tadeusza Kościuszki, a także wręczono podziękowania dla Prezesa Kazimierza Borkowskiego, za długoletnia działalność oraz za organizację Okręgowych Dni Działkowca.

Na zakończenie części formalnej, zostały wręczone upominki dla zaproszonych gości, ufundowane przez powiat lidzbarski oraz urząd miasta Lidzbark Warmiński.

Po wręczeniu nagród, uczestnicy Okręgowych Dni Działkowca uczestniczyli w pamiątkowych zdjęciach, a następnie gospodarz zaprosił do udziału w części nieoficjalnej, podczas której wszyscy obecni przystąpili do dobrej zabawy, tańców oraz częstowali się przygotowanymi specjałami kulinarnymi.

 

 

 

 

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio